Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Důvěřivá žena si psala s domnělým ministrem obrany USA

14. června 2021 - 12:06

Zpět na seznam článků

Přišla téměř o dva miliony korun

Důvěřivá žena si psala s domnělým ministrem obrany USA

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Policie pravidelně apeluje na osamělé ženy i muže, aby si nepřidávali do přátel neznámé osoby ze zahraničí, které je o přátelství požádají, protože velice často se jedná o podvodníky. Stejně tomu tak bylo i v posledním případu, kterým se nyní zabývají olomoučtí kriminalisté.

V neděli 13. června se na olomoucké obvodní oddělení dostavil syn se svou osmašedesátiletou matkou s tím, že se žena stala obětí podvodu ze strany tzv. amerického vojáka, kterému poslala téměř dva miliony korun.

Podvodník s ženou navázal vztah přes sociální síť po vánocích 26. prosince loňského roku. „Napsal jí, že se jmenuje „Smith“, je vojákem americké armády a slouží v Afganistánu. Rád by odcestoval domů za synem, ale převelet z mise by jej mohl pouze Ministr obrany Spojených států amerických Lloyd Austin,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman. Poslal ženě e-mailový kontakt na pana „ministra“ a požádal ji, aby mu poslala žádost o jeho převelení zpět do USA. Žena uposlechla a skutečně napsala domnělému ministrovi. „Ten ji odepsal, že seržanta „Smithe“ uvolní ze služby, pouze pokud bude nahrazen jiným americkým vojákem. Zároveň poslal ženě na výběr tři vojáky, u kterých byla uvedena částka, která je s výměnou spojená,“ uvedl mluvčí.

Žena vybrala vojáka za tři tisíce EUR, které na počátku března poslala na zahraniční účet. „Domnělý ministr ženě odepsal, že platba přišla v pořádku, ale je nutné ještě uhradit další poplatky spojené s výměnou seržanta (transport vojáků, odloučení nového vojáka od rodiny, atd.),“ sdělil Libor Hejtman.

Seržant i „ministr“ ženu ujišťovali, že o peníze nepřijde, neboť až se seržant vrátí do USA, dostane vyplacenou částku 22 milionů dolarů. „Žena si vyřídila u banky půlmilionový úvěr a postupně na různé zahraniční účty poslala celkem 73 tisíc EUR. Na celou věc se přišlo ve chvíli, kdy žena poptávala peníze po rodině,“ dodal policejní mluvčí.

Autor: red., pis., L. Hejtman

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.