Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 08. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý recidivista kradl značkové boty

07.07.2020 - Podnapilý recidivista kradl značkové boty - V chodbě...

Počasí

08.07.2020 - Středa

Teplota: 18 / 10 - obcasny-Déšť

09.07.2020 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dva olomoučtí hasiči vybojovali v Hannoveru první zlatou medaili

13. června 2015 - 10:18

Zpět na seznam článků

Na mistrovství světa v disciplínách TFA

Dva olomoučtí hasiči vybojovali v Hannoveru první zlatou medaili

Hannover - MS v disciplinách TFA zdroj foto: pozary.cz

Již sedmnácté mistrovství světa v disciplínách TFA se letos koná v německém Hannoveru a je součástí mezinárodního veletrhu Interschutz.

Ve dnech 9. - 13. června reprezentuje české barvy 18 hasičů z celé republiky. „Hned při první disciplíně, štafetě, prokázali naši borci, že jsou stále ve skvělé formě. V konkurenci 30 týmů z 15 ti zemí s přehledem vybojovali zlatou medaili,“ uvedla tisková mluvčí Generálního ředitelství HZS Nicole Zaoralová. Druhá štafeta, kterou Česká republika postavila, brala třetí příčku. „Mezi naše štafety se podařilo vklínit pouze družstvu domácích německých hasičů," dodala mluvčí.

Zlato se tak zacinkalo na krku i dvěma příslušníkům HZS Olomouckého kraje - Michalu Přecechtělovi (územní odbor Olomouc) a Martinu Plškovi (územní odbor Přerov). Vítěznou štafetu dále doplnil Lukáš Novák (HZS Praha) a Pavel Kubín (HZS Královéhradeckého kraje).

Hannover - MS v disciplinách TFA zdroj foto: pozary.cz

V pátek 12. června probíhaly závody jednotlivců. Po zhruba stovce závodníků, kteří absolvovali náročnou trať na Hannoverském výstavišti, se do první patnáctky dostalo jedenáct českých hasičů z celkového počtu dnes patnácti startujících. V absolutním pořadí zatím dominuje Pavel Kubín, který byl pořadateli vyhlášen nejlepším závodníkem dne a vévodí prozatím i ve své věkové kategorii.

Konečné výsledky závodu TFA jednotlivců budou vyhlášeny v sobotu večer. V sobotu startují poslední dva čeští hasiči, především Lukáš Novák, který je největším želízkem v ohni. Několikanásobný mistr Evropy a mistr světa bude opět obhajovat nejvyšší příčky.

Autor: red., N. Zaoralová

Fotogalerie

Hannover - MS v disciplinách TFA     zdroj foto: pozary.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.