Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. února 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně

03.02.2023 - Charitativní zápas v rámci Memoriálu Marka Tisoně -...

Počasí

03.02.2023 - Pátek

Teplota: 3 / -1 - Sníh

04.02.2023 - Sobota

Teplota: 3 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dvacátý ročník Jesenického šneku je přípraven!

16. dubna 2014 - 09:20

Zpět na seznam článků

Co vás čeká a nemine při regionálním cyklistickém seriálu

Dvacátý ročník Jesenického šneku je přípraven!

ilustrační snímek foto:sumpersko.net

Jesenický šnek letos slaví kulaté 20. narozeniny a je se na co těšit. Své výplety kol protočí silniční cyklisté již na prvního máje ve Vidnavě. „Počasí je cyklistice letos nakloněno, a proto věříme, že budou závodníci obzvláště připraveni, stejně jako pořadatelé jednotlivých závodů,“ uvedl jeden ze členů organizačního výboru Jan Machala.      

V letošním roce se v rámci seriálu můžeme těšit na celkem šest silničních závodů a devět na kolech horských.

Jesenický šnek 2014 - seznam závodů

Silniční část se jako první rozjede tradičně ve Vidnavě „Vidnavské okruhy“, přičemž závod je současně i prvním závodem Moravského poháru. Druhý v pořadí je závod „Na Jedenáctku“ z Oskavy na Rabštejn. Tradiční „Buldočí časovka“ v Rapotíně je závodem třetím, další „cykloboj“ svedou závodníci opět ve Vidnavě, tentokrát na stejné trati budou kroužit naopak a znovu současně v soutěži Moravský pohár. Do Jesenického šneku se po letech navrací oblíbený závod „Okolo Uničova“ současně také v rámci Moravského poháru, přičemž závodníci nejen z Uničovska a Litovelska jsou hojnými účastníky našeho seriálu závodů. Silniční část závodů uzavře „Okolo Vápenné“, závod s dlouhou tradicí, kterým bude Jesenický šnek významně obohacen.

V přehledu závodů na horských kolech najdete devět zajímavých akcí. Tradičně se zaboří drapáky plášťů do blátíčka na „Rychlebské 30 MTB“ v Javorníku, tři dny po té na „MTB Po Jesenické magistrále“ v Rymařově. Společným závodem i s Šumperským pohárem bude závod třetí „Mrtvý muž“ ve Vikýřovicích. O další dění se postará „Šumná jízda“ v Jeseníku a v Domašově „Čas-OFF-kA na Šerák“, která je zařazena mezi sportovní akce „Sportuj s námi“ za podpory ČUS (Česká unie sportu). Závodem šestým a zároveň Mistrovstvím Olomouckého kraje bude „Zlatohorská časovka“ na Bišovku. Dalším společným závodem se Šumperským pohárem je „O cenu Rapotína“, tradiční „bike-svátek“ po půli letních prázdnin. Jako osmá v pořadí vstupuje na konci prázdnin do dění „Hornolipovská desítka“, závod se zaměřením na celou rodinu. Kruh se uzavírá závodem devátým v Horním Údolí „Zlatohorská magistrála“, jenž bude poslední možností jak v roce 2014 změřit své síly a ovlivnit tak konečné pořadí, a kde budou slavnostně vyhlášeny konečné výsledky dětského seriálu Jesenický šneček 2014.

Mrtvý muž 2013

Tradiční a důstojnou tečku za celým 20.ročníkem pak v říjnu obstará „Poslední vyjížďka šneků“ v Horní Lipové. „Vlivem zaneprázdněnosti pořadatelů se v letošním roce nebude konat závod „Priessnitz MTB“. Vzhledem k velkému zájmu veřejnosti ovšem předpokládáme, že bude tento závod v dalších letech obnoven,“ upřesnil Jan Machala. Výkonný výbor seriálu věří, že právě závody v Horní Lipové a Horním Údolí budou dostatečnou záplatou na cyklistické duše.

Další podstatnou novinkou je samostatné hodnocení Jesenického šnečka. „Celkové výsledky našich ratolestí budou tentokrát hodnoceny samostatně na holky a kluky,“ vysvětluje jeden ze členů výkonné výboru. Celkem se děti mohou utkat na každém ze závodu z části MTB a bonusově také na Buldočí časovce. Děti se tedy mají na co těšit, protože je čeká deset závodů.

O cenu Rapotína 2013

Pro dospělé výkonný výbor, který pracuje ve složení Jan Machala, Kamil Osladil, Ladislav Chmelař, Marek Chuděj a Jiří Kalabis, nachystal také změny. Ženy budou spolu zápolit ve dvou kategoriích, a to ve věku do 40 let a od 40 let výše. „Mysleli jsme také na naše stárnoucí matadory, od 60ti let budou mít svou „oldies“ kategorii E. Jednotliví pořadatelé mají dále možnost pro volno časové cyklisty otevřít volné kategorie, kterými chceme potěšit jezdce nezávodního charakteru,“ dodává Machala.

A ještě na jednu novinku se mohou účastníci seriálu těšit. Na webu soutěže bude spuštěn nový přehlednější výsledkový systém, kde najdete kalendář závodů, pravidla soutěže, videa, fotky, pravidelné reporty, odkazy na FB a další.

 

Autor: sol.,Jes.šnek,foto:sumpersko.net

Fotogalerie

ilustrační snímek             foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.