Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl projíždějící vozidlo

20.04.2018 - Řidič na Zábřežsku zřejmě přehlédl...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 11 - PoloJasno

polojasno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 10 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Dýňové slavnosti oživí centrum Jeseníku

10. října 2017 - 09:00

Zpět na seznam článků

Připraveny jsou soutěže i dýňové dobroty

Dýňové slavnosti oživí centrum Jeseníku

Jeseník - Dýňové slavnosti 2016 zdroj foto: M. Seidlerová

V sobotu 14. října od čtrnácti hodin se na Masarykově náměstí v Jeseníku koná 2. ročník Dýňových slavností!

V minulosti se v tento čas slavilo Císařské posvícení. Pojďme oslavit konec sklizně a zklidnění v přírodě. Dýňová slavnost slibuje lákavý program! Hned na začátku se návštěvníci seznámí, jak dopadla anketa Pocitová mapa Jeseníku a o připravované výsadně nové třešňové aleje.

Jeseník - Dyňové slavnosti 2016 zdroj foto: M. Seidlerová

Jeseník - Dyňové slavnosti 2016 zdroj foto: M. Seidlerová

O tom, jaké svátky se slavily na podzim na Jesenicku, bude povídat historička Michaela Neubauerová. V tvořivých dílnách si vyrobíte podzimní dekorace s lektorkami ze SVČ Duha a lampiónky s MC Krteček. Funky Bonkers a California Band jsou sice anglická jména, ale patří jesenickým kapelám, které to rozjedou na pódiu k tanci i poslechu!

Samozřejmě bude k dostání mnoho regionálních produktů. Hlavní organizátorka akce Martina Seidlerová říká: „Zapojit se do Dýňové slavnosti může úplně každý – jako prodejci nebo do dvou soutěží, které jsou důležitou součástí slavnosti. První je o nejhezčího dýňového bubáka a druhá je o nejlepší dýňovou dobrotu.“

Jeseník - Dyňové slavnosti 2016 zdroj foto: M. Seidlerová

V soutěži o nejhezčího bubáka mohou soutěžit jak jednotlivci, tak týmy. Stačí doma vyrobeného bubáka přinést na Masarykovo náměstí k registračnímu stánku před zahájením slavnosti. Bubáci budou vystaveni po celé odpoledne na náměstí a lidé budou hlasovat pomocí speciálních kartiček. „O půl šesté večer budou vyhlášeni vítězové, kteří získají diplomy a odměny. Na závěr, v osmnáct hodin, ve všech bubácích společně rozsvítíme svíčky a vytvoříme kouzelnou podzimní atmosféru,“ přibližuje organizátorka.

Jeseník - Dyňové slavnosti 2016 zdroj foto: M. Seidlerová

Druhá soutěž je pro všechny, kteří milují gastronomii, soutěž o nejlepší dýňovou dobrotu. „Připravte dobrotu doma a přineste ji na náměstí, kde ji nabídněte ostatním. Šest malých porcí ale přineste na infostánek pro porotu. Ta v šestnáct hodin rozhodne o nejlepší dobrotě a ten, kdo ji uvařil, dostane zajímavou cenu ve formě poukázek do restaurace nebo na poradenství a něco užitečného do domácnosti. Všechny dobroty budou k dostání na stáncích amatérských kuchařů, a tak ochutnat bude moci každý,“ s úsměvem zve na náměstí Martina Seidlerová.

Autor: red., M. Seidlerová

Fotogalerie

Jeseník - Dýňové slavnosti 2016     zdroj foto: M. Seidlerová

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.