Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 22. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře

22.07.2019 - VIDEO. Červenohorské sedlo „láká“ motorkáře -...

Počasí

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Zataženo

23.07.2019 - Úterý

Teplota: 28 / 18 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

E - shopy stále klamou spotřebitele

22. června 2016 - 09:51

Zpět na seznam článků

ČOI uložila pokuty za víc jak 1,5 milionu korun

E - shopy stále klamou spotřebitele

ilustrační snímek zdroj: čoi

Výsledky kontrol internetových obchodů provedených v prvním čtvrtletí letošního roku potvrdily, že v oblasti elektronického obchodování přetrvávají nadále nedostatky spočívající zejména v klamavém jednání.

Provozovatelé používají nepravdivou informaci, která může vést spotřebitele k rozhodnutí ohledně koupě, které by jinak neučinil. „Často byly také zjištěny nedostatky v obchodních podmínkách internetových prodejců, kdy spotřebitelé nebyli řádně informováni o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění reklamace, včetně údaje o tom, kde lze reklamaci uplatnit. Z celkového počtu 308 provedených kontrol bylo zjištěno, že k porušení obecně závazných právních předpisů došlo při 255 kontrolách,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří Fröhlich, který dodává: „V tomto období bylo pravomocně uloženo celkem 293 pokut v hodnotě přes 1,5 milionu korun."

tabulka zdroj: čoi

V posledních dvou týdnech obdržela Česká obchodní inspekce poměrně velký počet podnětů od spotřebitelů na konkrétní e-shop www.kompletvse.cz. „Na těchto stránkách jsou nabízené např. elektro výrobky, výrobky pro domácnost, šperky, apod. V obchodních podmínkách a kontaktech (jako provozovatel) je uvedena společnost PRO-ARX Vyšší Brod s.r.o., IČ: 260 83 132. Všechna podání směřují na to, že po uzavření distanční smlouvy a zaplacení kupní ceny dopředu na účet je objednávka ze strany prodávajícího zrušená a peníze zaslány zpět nejsou. U výše uvedené společnosti byla provedená kontrola a jednatel společnosti dle svého vyjádření nemá s e-shopem žádnou spojitost (podniká v truhlářské výrobě) a z důvodu zneužití firemních identifikačních údajů podal také oznámení na policie,“ informuje spotřebitele Jiří Fröhlich.

Dále Česká obchodní inspekce upozornila i provozovatele registru doménových jmen CZ.NIC (správce domén „.cz“).

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.