Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji

19.06.2019 - Školáci zachytili, jak krásně je v Olomouckém kraji -...

Počasí

19.06.2019 - Středa

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

20.06.2019 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 17 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

EPPka slaví tisíc podpořených projektů

06. října 2018 - 08:32

Zpět na seznam článků

V Olomouckém kraji „vydělala“ přes osm milionů korun

EPPka slaví tisíc podpořených projektů

Klokánek - Dlouhá Loučka zdroj foto: V. Sobol

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem energetické skupiny dosáhla dalšího milníku. Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil na tisícovku. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím přes třiasedmdesát milionů korun, z toho přímo v Olomouckém kraji více než dva a půl milionu korun na sedmatřicet prospěšných projektů.

Mezi organizace, které lidi sportující s mobilem a zapnutou aplikací EPP zaujaly, patří například škola pro sluchově postižené v Olomouci, která díky daru pořídila vybavení řemeslné dílny. V Dlouhé Loučce nedaleko Uničova zase pořídili dětem z Klokánku nové počítače, aby se mohly lépe připravovat do školy a komunikovat s kamarády na sociálních sítích.

aplikace EPP zdroj foto: V. Sobol

Mobilní aplikace EPP– Pomáhej pohybem zaznamenává pohyb uživatele (např. chůze, běh, jízda na kole, lyžování, ale třeba i interiérové aktivity). Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Aktuální a již úspěšně podpořené projekty včetně cílových částek a stavu bodů lze sledovat na www.pomahejpohybem.cz. Neziskové organizace mají možnost dostat svůj projekt do aplikace vyplněním žádosti o nadační příspěvek v rámci jednoho z grantových řízení dle povahy projektu.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Klokánek - Dlouhá Loučka             zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.