Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

EURO 2024

04. prosince 2023 - 11:25

Zpět na seznam článků

Pozor na falešné prodejce vstupenek

EURO 2024

ilustrační snímek zdroj: ESC

Hned po sobotním losu základních skupin fotbalového Eura, které se uskuteční příští rok v Německu, se na internetu objevily první pochybné nabídky vstupenek, jak upozorňuje Evropské spotřebitelské centrum působící při České obchodní inspekci.

Fanoušci by se měli mít na pozoru před podvodníky a využívat pouze oficiální prodej na webech Českého fotbalového svazu a asociace UEFA. „Prakticky obratem po sobotním večerním losu začaly na internetových vyhledávačích vyskakovat sponzorované odkazy, například na nákup vstupenek nabízených mimoevropskou společností Viagogo. Ta je známa tím, že od ní přeprodávané a zpravidla výrazně dražší vstupenky mnohdy buď nepřijdou vůbec, nebo přijdou, ale jejich kódy v turniketech u vchodů na sportovní klání či koncerty hudebních hvězd nemusí vždy fungovat,” upozorňuje Ondřej Tichota, ředitel Evropského spotřebitelského centra Česko.

Pro české fanoušky má EURO 2024 jednu velmi atraktivní nabídku – první zápas s Portugalskem totiž hraje česká reprezentace v nedalekém Lipsku. Hon na vstupenky ale bude velký i na další její dva duely konané v Hamburku. UEFA zaznamenala v prvním říjnovém kole prodeje celkově na 20 milionů žádostí. V pondělí 4. prosince, začíná druhá fáze prodeje vstupenek, kterých je pro fanoušky z celé Evropy k dispozici celkem milion.

Vysokého zájmu se budou snažit zneužít i profesionální podvodníci, kteří nechají spotřebitele zaplatit bankovním převodem, ale nikdy vstupenky nedodají. Je proto dobré mít na paměti, že lístky bude zpravidla možné koupit jen oficiálními kanály pořadatelů a že nabídky třetích stran budou značně rizikové, buď podvodné, nebo značně předražené.

UEFA myslí i na to, že budu lidé, kteří budou chtít již zakoupené vstupenky prodat. Proto na jaře otevře internetovou platformu pro takový přeprodej, kde bude možné vstupenky prodat jiným zájemcům za jejich původní cenu. Nákup „z druhé ruky“ na tomto portálu by měl být relativně bezpečný, protože minimalizuje riziko neplatných, podvodných nebo předražených vstupenek. „Jistě se objeví phishingové útoky ve formě SMS a e-mailových zpráv s odkazy na podvodné weby s nabídkami nebo s požadavky na opakované provedení údajně neuskutečněné platby za vstupenky na turnaj a podobně,” připomíná Ondřej Tichota v dnešní době častý způsob, jak podvodníci získávají detailní údaje o platebních kartách a bankovních účtech spotřebitelů.

Autor: red., Ondřej Tichota

Fotogalerie

ilustrační snímek            zdroj: ESC

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.