Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 05. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zaparkuj

04.06.2020 - Zaparkuj - Univerzitní iniciativa láká na filmy, koncerty...

Počasí

05.06.2020 - Pátek

Teplota: 15 / 13 - obcasny-Déšť

06.06.2020 - Sobota

Teplota: 20 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Energetici z Dlouhých strání i call centra pomáhali hendikepovaným dětem

06. května 2016 - 08:01

Zpět na seznam článků

Na ranči Pomněnka v Šumperku

Energetici z Dlouhých strání i call centra pomáhali hendikepovaným dětem

Dobrovolnické dny na ranči Pomněnka zdroj foto: V. Sobol

Zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří pracují na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé stráně a v call centru v Zábřehu na Moravě, se v rámci programu Čas pro dobrou věc zapojili do údržby a zvelebování ranče Pomněnka v Šumperku. Ten využívají hendikepované děti ze stejnojmenného denního centra a školy.

Na ranči se děti starají o kozy, králíky, slepice, prasátko a několik koní. „Práce se zvířaty a zážitky, které při ní získávají, mají pro děti s hendikepem nedocenitelný význam. Péče o ranč je však časově velmi náročná, proto jsme rádi, že se dobrovolnictví zaměstnanců stalo tradicí a chodí nám pomáhat každý rok,“ řekla zástupkyně ředitelky Pomněnky Šárka Trundová.

Lidé z Dlouhých strání jezdí pomáhat dětem z Pomněnky už několik let. „I když je to jen jeden den v roce, tak si myslím, že je tady za námi vidět nějaká práce. A to je důležité, protože neziskový sektor se bez dobrovolníků a nadšenců neobejde,“ řekl hrázný elektrárny Jiří Dostálek. Pravidelně jezdí pomáhat do Pomněnky také zaměstnanci Call centra v Zábřehu na Moravě. „Je to příjemná práce v přírodě, navíc prospěšná. Dobrovolnický den nám přináší dobrý pocit a zároveň odreagování od každodenní pracovní rutiny,“ shodly se operátorky.

Dobrovolnické dny na ranči Pomněnka zdroj foto: V. Sobol

Kolem statku byla práce na celý den. Chlapi například odváželi do sběrného dvora stavební suť, která se v areálu nashromáždila, příslušnice něžného pohlaví se chopily štětců a natíraly lavičky. Po obědě všichni společně vyhrabávali z výběhu nastlanou slámu, aby zlepšili prostředí pro chov afgánských koz.

Projekt firemního dobrovolnictví Čas pro dobrou věc organizuje tuzemská největší energetická skupina od roku 2008 v celé republice. „Každý zaměstnanec si může vybrat, jaké veřejně prospěšné organizaci nabídne své síly nebo vědomosti. V uplynulých osmi letech se do programu zapojilo téměř čtyři tisíce energetiků,“ mluvčí Vladilav Sobol.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Dobrovolnické dny na ranči Pomněnka      zdroj foto: V. Sobol

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.