Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

31.05.2020 - VIDEO. Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 10 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Eppkaři vysportovali také příspěvek pro psí záchranáře

31. března 2017 - 08:13

Zpět na seznam článků

V Olomouckém kraji „vydělali“ více než milion korun

Eppkaři vysportovali také příspěvek pro psí záchranáře

Uživatelé mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem nasbírali během necelých dvou let jejího fungování body pro pět set projektů, kterým díky tomu Nadace ČEZ věnovala částku přesahující 35 milionů korun. Jubilejním pětistým podpořeným je projekt organizace Sirius, která vychovává pejsky pro hledání pohřešovaných nebo zavalených osob. V Olomouckém kraji lidé podpořili osmnáct projektů částkou převyšující 1,2 milionu korun.

V České republice se ročně ztratí asi padesát lidí, z toho dvacet dětí. Organizace Sirius sdružuje atestované dobrovolníky se záchrannými psy, kteří po pohřešovaných osobách v České republice i v zahraničí pátrají. Ke své činnosti potřebují například kvalitní svítilny, bezpečnou obuv, helmy, GPS navigace nebo boxy na psy. Uživatelé EPPky jim proto vysportovali příspěvek na pořízení tohoto nezbytného vybavení.

Sirius zdroj foto: V. Sobol

Pomoci se v poslední době díky bodům nasbíraných pohybem s aplikací EPP dočkala také bezbariérová tréninková kavárna Charity Olomouc. V ní mohou lidé s hendikepem trénovat své sociální a pracovní dovednosti – za podpory sociálních asistentů si mohou vyzkoušet komunikaci se zákazníky, přípravu nápojů i obsluhu zákazníků, díky čemuž zažívají pro ně ojedinělý pocit prospěšnosti. Eppkaři pro organizaci vysportovali příspěvek na provoz kavárny a drobné odměny pro hendikepované. „Vždy máme nasazeno několik projektů zároveň, aby lidé měli z čeho vybírat. Někomu je bližší pomáhat dětem, jinému hendikepovaným, někdo zase rád sbírá body pro projekty na ochranu životního prostředí. Společné ale mají to, že jim není lhostejné jejich okolí,“ vysvětlila ředitelka nadace Michaela Ziková.

Tréninková kavárna Olomouc zdroj foto: V. Sobol

Nejvíce projektů zatím sportováním podpořili lidé v Praze (73), ve středních Čechách (57) a v Moravskoslezském kraji (55).  

Završením pěti set podpořených projektů činnost aplikace EPP – Pomáhej pohybem samozřejmě nekončí. Naopak nově mohou uživatelé pomáhat i dalšími druhy pohybu, které si sami odhlasovali - chůzí s kočárkem, jízdou na koloběžce nebo handbiku, na skialpech a sněžnicích. „Podpořit vybraný projekt je jednoduché. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci EPP – Pomáhej pohybem do chytrého mobilního telefonu a pak vlastními výkony sbírat body pro vybraný neziskový projekt,“ upřesnil mluvčí Vladislav Sobol.

Tréninková kavárna Olomouc zdroj foto: V. Sobol

Aplikaci, která obsadila první místo aktuálního ročníku soutěže Česká cena za PR, podpořili i slavní sportovci. Například hokejisté Jaromír Jágr, snowboardistka Eva Samková, atlet Pavel Maslák, skifařka Miroslava Knapková, basketbalista Jiří Welsch, kajakář Vavřinec Hradílek, judista Lukáš Krpálek a tenistka Karolína Plíšková.

Autor: red., V. Sobol

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.