Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Expediční kamera nabídne exotiku i napětí

07. března 2016 - 15:03

Zpět na seznam článků

Diváky čeká projekce osmi filmů

Expediční kamera nabídne exotiku i napětí

Expediční kamera nabídne exotiku i napětí zdroj: z.k.

Přehlídka nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezony zamíří již popáté do zábřežského kina Retro. Festival Expediční kamera, který se zde uskuteční v sobotu 12. března, je i letos součástí festivalu Welzlování. Pro návštěvníky bude i letos připravena pořádná dávka dobrodružství, objevování i napětí.

Diváci budou mít možnost zhlédnout snímky o dobrodružných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy, o poznávání starobylých kultur i extrémních expedicích do těch nejnedostupnějších míst Afriky či Asie. Na programu jsou ale i neuvěřitelné výkony na hranici lidských možností. „Tam nepochybně patří snažení švýcarského horolezce Ueliho Stecka, který se rozhodl během osmdesáti dní zdolat všechny čtyřtisícové vrcholy v Alpách. Zvládnul tisíc kilometrů na kole a nastoupal přes sto tisíc výškových metrů,“ popisuje nadlidský sportovní výkon, který diváci uvidí ve snímku 82 vrcholů, pořadatel festivalu Zdeněk David.

Projekci osmi filmů opět ozvláštní doprovodný program. „Stejně jako na podzimním festivalu i nyní se nám podařilo zajistit účast autora některého z uváděných snímků. Tentokrát to bude cestovatel Martin Šíl, který na Expediční kameře představí svůj film Srdce Kalahari,“ popisuje Zdeněk David ze Zábřežské kulturní. „Kromě toho se v Retru představí i Zábřežan Josef Tempír se svojí diashow o největším mokřadu světa v brazilském Pantanalu,“ doplnil David.

Promítání, které startuje v 16 hodin, doplní také výstava fotografií cestovatele Karla Kocůrka, bohatá nabídka cejlonských čajů a dalšího originálního občerstvení. Nejlepší festivalový film vyberou sami diváci prostřednictvím anketních lístků, jež budou na závěr slosovány o hodnotné ceny.

Autor: red.,z.k.

Fotogalerie

Expediční kamera nabídne exotiku i napětí        zdroj: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.