Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Expozice „Čarodějnické procesy v 17. století na Jesenicku“ získala 2. místo v celostátní soutěži

21. května 2012 - 11:25

Zpět na seznam článků

Jesenické muzeum bylo úspěšné

Expozice „Čarodějnické procesy v 17. století na Jesenicku“ získala 2. místo v celostátní soutěži

Jesenické muzeum bylo úspěšné zdroj foto:Ok

V desátém ročníku Národní soutěže muzeí Gloria musaealis 2011 v kategorii Muzejní výstava roku 2011 získala druhé místo expozice Vlastivědného muzea Jesenicka „Čarodějnické procesy v 17. století na Jesenicku“. Certifikát si ve čtvrtek 17. května při slavnostním vyhlašování v Travertinovém sále Nové budovy Národního muzea převzala ředitelka muzea Veronika Rybová. Doprovodil ji náměstek hejtmana Olomouckého kraje Radovan Rašťák.

Stálá expozice představuje historii honu na čarodějnice na Jesenicku v letech 1622–1695. Nachází se v nově adaptovaných prostorách sklepení Vodní tvrze v Jeseníku za použití nejmodernější prezentační techniky – audioprůvodce, filmového uměleckého spotu projektovaného na stěnu ze suché mlhy a dotykových displejů, které umožňují návštěvníkům získat další podrobné informace o celé historii čarodějnických procesů na Jesenicku, ve Slezsku i v Evropě. Expozice zpřístupňuje také dosud nezveřejněný archivní materiál z procesů s čarodějnicemi, dnes uložený v polských archivech.

Soutěž vyhlašuje Ministerstvo kultury a Asociace muzeí a galerií České republiky. Má upozornit veřejnost na přínos muzeí a galerií k zpřístupňování a využívání kulturního dědictví i k jeho ochraně a na špičkové výkony institucí i jednotlivých pracovníků v oboru muzejnictví. Vyhlašuje se ve třech hlavních kategoriích – Muzejní výstava roku, Muzejní publikace roku a Muzejní počin roku. V desátém ročníku soutěžilo celkem 49 muzeí a galerií z celé České republiky se 75 soutěžními projekty. První cenu v kategorii Muzejní výstava roku 2011 získala Moravská galerie v Brně za výstavu „Obrazy mysli / Mysl v obrazech“.

Autor: red.,I.Heger

Fotogalerie

Jesenické muzeum bylo úspěšné   zdroj foto:Ok

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.