Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Extrémně náročná soutěž hasičů v Olomouci je připravena

10. května 2013 - 10:19

Zpět na seznam článků

Desátý ročník TFA Olomouc 2013

Extrémně náročná soutěž hasičů v Olomouci je připravena

ilustrační snímek zdroj foto:HZS Ok

V úterý 14. května proběhne od 9.15 hodin v Olomouci u výškové budovy Regionálního centra Olomouc již desátý ročník soutěže TFA Olomouc 2013, neboli soutěže o nejtvrdšího hasiče.

„Do letošního ročníku velmi fyzicky a psychicky náročného závodu, kdy hasiči simulují zásahovou činnost v zásahovém oděvu za použití dýchacího přístroje jako zátěže, se přihlásilo celkem devadesát devět závodníků z České republiky a také ze zahraničí,“ uvedla tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.TFA Olomouc

V letošním roce soutěžící závodí podle nových pravidel, kdy je trať rozdělena do čtyř úseků a mezi každým úsekem má závodník čas krátce si odpočinout a nabrat síly. Soutěží se v těchto disciplínách:

Běh s požárními hadicemi - po odstartování běží soutěžící k připravené požární stříkačce, na ni připojí dvě hadice, které pak uchopí za proudnice a rozvine je tak, aby mohl položit obě proudnice na značky.

Překážky - od startovní čáry soutěžící doběhne k hammer boxu, uchopí obouruční palici a provede osmdesát úderů do jeho konstrukce, poté palici odloží na určené místo na zem, běží k tunelu, uchopí dvacet kilo závaží a pronese ho překážkou, oběhne kužel a stejnou trasou vrátí závaží zpět na místo, doběhne k figuríně, uchopí ji a přemístí na stanovenou vzdálenost. Na závěr celého úseku běží soutěžící k bariéře, překoná ji a doběhne do cíle úseku.

Lešení - po startu postupně soutěžící dopraví čtyři kusy žebříků spojených po dvou kusech k lešení, o které je opře, připne se karabinou k jistícímu zařízení, vystoupá po pevném žebříku nahoru, pomocí lana vytáhne břemeno na plošinu lešení a sestoupí zpět na zem. Poté běží k hydrantu a spojí proudnici s hydrantem a pokračuje do cíle úseku.

Schody - soutěžící od startu úseku běží do výškové budovy, kde pokračuje po značené trase až do osmnáctého patra výškové budovy.

Pořadatelem soutěže je Sportovní klub při HZS Olomouckého kraje, HZS Olomouckého kraje a Česká hasičská sportovní federace.

Autor: red.,V. Hacsiková

Fotogalerie

ilustrační snímek                   zdroj foto:HZS Ok

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.