Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Extrémní lednové počasí zaměstnalo během soboty hasiče v celém kraji

11. ledna 2015 - 09:36

Zpět na seznam článků

Jen po dvaadvacáté hodině zaznamenali přes třicet výjezdů

Extrémní lednové počasí zaměstnalo během soboty hasiče v celém kraji

hasiči odstraňují popadané stromy na komunikaci zdroj foto: HZS Ok

Několik jednotek hasičů od časných sobotních ranních hodin řešilo situaci spojenou s rychlým úbytkem sněhu po vydatnějších srážkách na Šumpersku. Na tocích řek, Březná, Moravská Sázava a Moravy se zvyšovaly stupě povodňové aktivity a do míst s možným nebezpečím byly vyslány postupně jednotky dobrovolných hasičů Hoštejn, Zvole a Nemile.

V některých místech dochází k menším rozlivům do polí. „O situacích na tocích také operační středisko preventivně informovalo starosty jednotlivých obcí,“ uvedl tiskový mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák. Voda z polí zaplavila několik sklepů domů v Bludově. Hasiči zde připravili pytle s pískem a v místě postavili ochrannou hráz.

V sobotních odpoledních hodinách zaměstnával hasiče převážně na Šumpersku silný vítr. Několik událostí řešili také hasiči na Jesenicku a Prostějovsku. „V součtu lze hovořit již o více jak dvacítce výjezdů hasičů k technickým pomocím,“ upřesnil mluvčí Hošák.

výjezdy hasičů kvůli extrémnímu lednovému počasí

Většinu dalších událostí tvoří popadané stromy na komunikacích, případně spadené dráty elektrického vedení. „Hasiči také odstraňovali uvolněnou ceduli v Šumperku, v Mohelnici podobně rozebrali menší plechovou boudu, která se díky silnému větru ocitla v poli. V Uničově pročistili místní jez a na základě žádosti starosty z Rudy nad Moravou, pročistili kanalizaci. Dobrovolná jednotka z Temenice asistovala při opravě utrženého střešního okna ve zdravotnickém zařízení. Čerpat vodu ze zaplaveného sklepa vyrazila jednotka z Velkých Losin,“ informoval mluvčí HZS.

výjezdů hasičů kvůli komplikacím s počasím

V dalších případech jednotky ať profesionálních či dobrovolných hasičů zaměstnávaly popadané stromy. Za pomocí motorových pil prováděli zprůjezdnění komunikací a ve spolupráci s hotovostními pracovníky energetických společnosti zabezpečovali i místa po pádu vedení vysokého napětí. Na Šumpersku došlo k 18 událostem, Prostějovsku ke 3 a Jesenicku k jedné události.

odstraňování spadlých stromů

Krátce po 22 hodině přehnala Olomouckým krajem vlna silného větru s deštěm, která podle počtu výjezdů nejvíce zasáhla Olomoucko a Prostějovsko. „Vítr vyvracel stromy, docházelo k pádům i na dráty elektrického napětí a telekomunikace. V Bědihošti na Prostějovsku došlo k pádu části štítové stěny zachycenou do drátu elektrického napětí,“ upřesnil mluvčí Hošák, který dodal:“Vše se prozatím obešlo bez zranění.“

V Bědihošti na Prostějovsku došlo k pádu části štítové stěny

 

Autor: red.,Z.Hošák, zdroj foto:HZS Ok

Fotogalerie

hasiči odstraňují popadané stromy na komunikaci     zdroj foto: HZS Ok

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.