Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Extrémní závod Zimní výzva 2014 bude mít start v Šumperku

13. listopadu 2013 - 14:36

Zpět na seznam článků

Ooutdoor-survivalový závod dvojic opět pod hlavičkou Rock Pointu

Extrémní závod Zimní výzva 2014 bude mít start v Šumperku

Horská výzva 2013 zdroj foto:P.Zitta

Dobrá zpráva pro všechny extrémisty a dobrodruhy! Druhý ročník extrémního outdoor-survivalového závodu Rock Point – Zimní výzva se uskuteční také v roce 2014 a to opět pod dohledem generálního partnera, firmy Rock Point!

logo

Trasu tohoto nejtěžšího zimního závodu, který v loňském roce dokončily pouze čtyři dvojice, potkalo několik změn! Tou první je změna trasy, kdy bude závod hromadně odstartován 22.února ze Šumperka. Tou další je pak rozdělení trasy závodu na dvě délky! „Po ohlasech z prvního ročníku jsme se rozhodli vyhovět také těm, kteří si chtějí vyzkoušet Zimní výzvu, ale netroufnou si na dlouhou trasu s délkou přes 230km. Proto jsme pro druhý ročník navrhli dvě trasy, z nichž kratší s názvem SHORT bude mít časový limit 96hodin a finiš v Rokytnici v Orlických horách po cca 150-ti kilometrech, dlouhá pod označením LONG bude poté obdobná svou délkou i náročností jako v loňském roce, bude finišovat po cca 250-ti kilometrech ve městě Trutnov a závodníci se budou muset vejít do časového limitu 120hodin,“ řekl ředitel závodu, Pavel Zitta.

Závod bude nutné absolvovat pouze po svých, k usnadnění postupu v zimním horském terénu bude možné použít jakékoliv lyže, sněžnice, mačky a lyžařské, či trekové hůlky. Závodníci si budou muset tak, jako tomu bylo také v prvním ročníku, nést v průběhu celého závodu povinnou výbavu, čítající spacák, bivak, atd.sami, orientovat se v terénu pak budou dle povinné GPS navigace.

Na trase závodu budou vždy v rozpětí cca 30-35km nachystány tzv. „checkpointy“. Tam si budou moci nechat dvojice před startem zaslat, jak další výbavu ve formě lyží a oblečení, tak je využít také k odpočinku, případně spánku v teple a načerpání dalších sil na postup v podobě menšího občerstvení a teplého čaje. „Chtěli jsme mezi dvojice již v loňském ročníku vnést také trochu taktizování. Možností volby vybavení na jednotlivých checkpointech se nám to již v loňském ročníku povedlo, proto bychom se rádi této možnosti drželi i letos a opět závodníkům tuto možnost taktizování ve formě volby lyží, či další výbavy nabídli“ dodal Zitta.

Závod bude opět limitován počtem startujících a to pouhými 40ti dvojicemi v trase LONG a 40ti dvojicemi v trase SHORT. Soutěžit se bude opět v kategoriích Muži, Ženy a Mix. Nový web závodu byl spuštěn společně se zavěšením propozic a map druhé ročníku 1.listopadu odkaz ZDE

Registrace odstartuje 1.prosince přesně ve 20:00 hodin! „Pokud máte tedy odvahu na to, zkusit si nejtvrdší zimní outdoor-survivalový závod dvojic v České republice, neotálejte s registrací příliš dlouho,“ upozorňuje Pavel Zitta.

Autor: red.,P.Zitta

Fotogalerie

Horská výzva 2013               zdroj foto:P.Zitta

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.