FK SAN-JV Šumperk vs FK Mohelnice 2:0

06. května 2013 - 12:16

Tři body z divizního derby zůstávají v Šumperku

FK SAN-JV Šumperk vs FK Mohelnice zdroj foto:sumpersko.net

V neděli 5.května pokračovala soutěž Moravskoslezské divize MSD – skupiny „E“ v kopané. Šumperskou trávu přijeli otestovat fotbalisté z FK Mohelnice, kteří v tu dobu okupovali třetí pozici v tabulce průběžného pořadí.

FK SAN-JV Šumperk vs FK Mohelnice

Mohelničntí byli jasným favoritem a svým výkonem chtěli zůstat ve hře o příčky nejvyšší. Naopak domácí hráči potřebovali získat body jako sůl, protože jejich umístění v tabulce bylo na chvostě tabulky. Tento zápas si nenechaly ujít asi tři stovky diváků z obou táborů.

V porovnání s předchozím domácím zápasem s Opavou B se zápas rozjel celkem zostra v rychlém tempu, oběma mužstvům šlo o hodně a tak nechtěli nechat nic náhodě.

První minuty zápasu ukázaly, že mezi mužstvy není takový rozdíl jako v tabulce. Souboje se odehrávaly především o střed hřiště s množstvím nepřesností na obou stranách. V jedenácté minutě zápasu měli domácí dvě šance, ale nepřesné střely nenašly svůj cíl v brance soupeře.

Mohelnice i Šumperk měli založenu taktiku na zajištěné obraně s případnými rychlými brejky a přečíslení soupeře. První poločas tak skončil smírně nula – nula.

V době utkání se přiletěli podívat na zápas i dva papoušci v barvách dresu domácího týmu.

papoušci přílétají nad hřiště v Šumperku

Někteří hráči se pokusili let ptáků napodobit, ale...

Papoušci obhlédli průběh zápasu a s pokřikem opustili prostor nad hrací plochou.

odlet papoušků

Ve druhém poločase pokračovala obě mužstva se stejnou taktikou a branky jsme se dočkali až v 76 minutě, kdy se k přímému kopu postavil šumperský Mlynář, který nabídnutou šanci zcela využil a rozvlnil síť za Urbánkovými zády 1:0.

Mohelnice se snažila o vyrovnání, ale paradoxně to byl FK SAN-JV, který v nastaveném čase znovu skóroval a uzavřel tak výsledek zápasu na 2:0.

Fotbal se nehraje na krásu, ale na vítězství proto se mohou šumperáci radovat z plného přídělu bodů do tabulky průběžného pořadí. Naopak Mohelnice ztratila na čelo taulky a bude muset zabrat, aby udržela kontakt na první tři místa.

Branky:
Šumperk: 76“ a 91“ Mlynář
Sestavy:
Šumperk: Kameník – Hruda, Patsch, Soušek, Macek (26. Macura) – Klemsa, Woitek, Reichl, Horák – Gábor (53. Bajger), Mlynář
Mohelnice: Urbánek – Kopa (86. Rousek), Fiala (15. Čižmar), Kuba, Heidenreich (80. Klimeš) – Olejník, Bayer, T. Krejčí, Vasiljev – M. Krejčí, Hapal

Fotogalerie zápasu ZDE

Domácí fanoušci se mohou těšit na další zajímavý zápas, který bude již ve středu 8.května. Na šumperský trávník dorazí Morkovice. Zápas začíná v 16:30 hodin.

Autor: sol, foto:sumpersko.net

FK SAN-JV Šumperk vs FK Mohelnice  zdroj foto:sumpersko.net