FK SAN-JV Šumperk vs MFK Havířov 1:3

12. srpna 2013 - 09:48

Vyhrálo mužstvo, které lépe proměnilo své šance

FK SAN-JV Šumperk vs MFK Havířov foto:sumpersko.net

V neděli 11.srpna se na trávníku Tyršova stadionu v Šumperku odehrálo první mistrovské utkání sezóny 2013/2013, kdy proti domácímu mužstvo nastoupilo mužstvo MFK Havířov.

FK SAN-JV Šumperk vs MFK Havířov

Všichni byli netrpěliví v očekávání, jak první utkání dopadne, zda domácí mužstvo doladilo svou formu zejména v obranné fázi. Jak se později ukázalo, domácí celek má ještě co dohánět. Fotogalerie ZDE

Šumperáci nastoupili do zápasu ofenzivně naladěni se zjevnou snahou držet aktivitu na své straně. Naopak soupeř z Havířova založil svou taktiku na důsledné defenzívě s rychlými brejky na soupeřovu polovinu.

Pak však přišla 24.minuta zápasu, kdy Matušovič zatáhl míč na zadní lajnu, za velké vápno a nádhernou přízemní přihrávkou podél brankové čáry nabil Petru Michálčákovi, který nikým neohrožován pohodlně zasunul míč za bezmocného Kameníka 0:1.

Z následného protiútoku měl výbornou šanci i SAN, ale nádherný centr do vápna bohužel skončil nepřesnou hlavičkou mimo tři tyče. Domácí i nadále převážně držel míč na svých kopačkách a i nadále zahazoval jednu šanci za druhou a tak přišla 30.minuta zápasu, kdy vyběhnuvší Kameník vyrazil míč přímo na kopačku Filipa Racka, který ho tak pohodlně přeloboval a míč skončil v prázdné brance 0:2. Domácí fanoušci si první zápas v tomto duchu nepředstavovali.

V 35.minutě zápasu pro domácí celkem vykřesal naději Martin Bajgr, který po nádherném centru překonal havířovského brankaře Smětáka 1:2. Domácímu celku se nedala upřít snaha o zkorigování výsledku, ale mužstvu scházela potřebná jistota při zakončování akcí gólem.
Druhý poločas přidal na rychlosti a zejména snaze SANu o vstřelení branky. Pokud se však podařilo překonat soupeřova brankaře, tak tam byla tyčka, soupeřova branka byla prostě zakletá. Naopak Havířov hrozil z rychlých brejků, kdy po jednom z nich přišel rohový kop, míč se dostal přes tři hráče k Tomáši Wojnarovi, který se nemýlil a zvýšil stav zápasu na 1:3. Domácí celek se i nadále snažil, prostřídal část hráčů, ale konečný výsledek zápasu se již nezměnil.

Co říct na závěr k zápasu, pohledná hra s množstvím branek, bohužel však do šumperské sítě. Domácí celek měl snad až sedmdesát procent míč na svých kopačkách, vypracoval si množství brankových příležitostí, ale s minimální brankovou potencí. K negativu patří nejistá obrana a především propastná produktivita při proměňování šancí. První kolo je za námi a mužstvo má dobrý potenciál se zlepšovat.

Branky:
35. Bajger – 24. Michalčák, 32. Racko, 69. Wojnar
Sestavy:
Šumperk: Kameník – Klos, Z. Horák, Smrž, Macek -90. Svačina, Pobucký-69. Nimrichtr, Mlynář, Opravil -54. L. Horák, Bajger-86. Hruda,  Gábor -90. Kocourek, Woitek
Havířov: Směták – Valový -88. Cenek, Wojnar, Babič, Večeřa, Klejnot -66. Trmal, Racko-72. Zupko, Valla, Skoupý,  Michalčák, Matušovič

Další domácí zápas se uskuteční 28.srpna v 16.30 hodin na Tyršově stadionu. Přijďte podpořit svůj domácí tým.