FK SAN-JV Šumperk vs Morkovice 2:0

08. května 2013 - 20:26

Domácí hráči potvrdili roli favorita

FK SAN-JV Šumperk vs Morkovice,foto:šumpersko.net

Ve středu 8.května pokračovalo další kolo divizní soutěže v kopané. Proti sobě se postavila mužstva FK SAN-JV Šumperk a hostující tým z Morkovic.

Šumperk byl postaven do role favorita, protože jeho umístění v tabulce průběžného pořadí bylo výš (9.) než u Morkovic, které se pohybovaly na předposledním patnáctém místě. Nikdo z přítomných diváků ani domácích hráčů si nepřipouštěl jinou možnost než vítězství.

těsně před zahájením zápasu,foto:šumpersko.net
Šumperáci si vypracovali první brankovou situaci již ve čtvrté minutě, ale šance nebyla proměněna. V 15.minutě zápasu po rychlém brejku se do gólové příležitosti dostal Horák, který se nemýlil a míč poslal k pravé tyči soupeřova brankaře, který neměl žádnou šanci 1:0.

vstřelní první branky,foto:šumpersko.net

Ten kdo si myslel, že se bude jednat o lehkou záležitost, tak ten se hluboce mýlil.

Hra se odehrávala v převážně ve středu hřiště a domácí hráči si svou vlastní nepřesností a hrou do vlastní poloviny připravovali horké chvilky v podobě ztráty míče a tlaku na obranu a tím i ohrožení branky. Naštěstí přišel další rychlý brejk domácích hráčů na jehož konci byl Bronislav Mlynář, který v 31.minutě poslal míč po zemi k levé tyčce a zvyšoval na 2:0.

Bronislav Mlynář střílí druhou branku,foto:šumpersko.net

V 36.minutě zápasu dokázali domácí hráči, jak se zahazují tak zvané tutovky, když útočník přestřelil branku hostí v malém vápně, pro někoho nemožné, ale domácí standartní. Dvoubrankové vedení v zápase je ale opravňovalo sem tam něco zahodit.

spálená tutovka ve 41 minutě,foto:šumpersko.net

V zahazování šancí však domácí hráči nebyli sami, Morkovice ve 41.minutě po vhazování v obranné půlce Šumperků dosáhli toho, že míč po autu se objevil až v malém vápně, kde hráč hostujícího celku byl tak překvapený, že nestačil zakončit akci brankou.

První poločas tak skončil vítězstvím domácího celku 2:0.

Do druhého poločasu nastoupil FK SAN-JV s vědomím, že tři body jsou na cestě, hrál uvolněně a šetřil síly do dalších zápasů. Do zápisu se ještě z domácích hráčů zapsal Woitek, který zvyšoval na 3:0. Pak však přišla chyba domácího obránce, který špatně odkopl a dal tak šanci hostům z Morkovic, jejich útočník nabídku využil a snížil na 1:3. To byl také konečný stav zápasu.