FK Šumperk vs FC Slovan Rosice 3:2

21. října 2015 - 09:48

Tři body zůstaly nakonec doma

FK Šumperk vs FC Rosice foto: sumpersko.net

Šumperský Tyršův stadion se v neděli 18. října stal místem, kde se odehrálo další mistrovské fotbalové utkání mezi týmy FK Šumperk a FC Slovan Rosice.

Šumperáci si byli vědomí, že jejich stávající umístění na dně tabulky může změnit je plný tříbodový příděl a chtěli tak navázat na předchozí vítězství. Vstup do zápasu se Slovanem byl proto opatrný, hra byla založena na zajištěné obraně s rychlými protiútoky. Rosice se představily s ofenzivní hrou a vytvářením talku na domácí obranu. Opticky si hosté vytvářeli převahu s hrou na domácí polovině, ale byli to právě domácí, kteří svými rychlými protiútoky ohrožovali soupeřovu branku.

Šumperk si v prvním poločase vytvářel brejky brankové příležitosti foto: sumpersko.net

Brankař hostů se měl ohánět. Míč z jedné z nebezpečných akcí skončil dokonce na horní tyči.

trefa do horní tyče soupeřovy branky foto: sumperko.net

Zde neměl Zádrapa žádnou šanci.

Před závěrem prvního poločasu v 36. minutě se k míči dostal v pokutovém území domácí Šalamoun a lobem k pravé tyči otevřel tabulku střelců. Šumperk se ujal vedení v zápase na 1:0. Slovan se sice snažil, ale to k ohrožení branky domácího celku nestačilo.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Rosice

za Šumperk stříli branku Šalamoun
Úvod do druhé pločasu domácímu celku také vyšel, když Podhorný v 56.minutě zápasu zvyšoval již na 2:0. Zdálo se, že Slovan se zlomí, ale opak byl pravdou. Hosté zareagovali poměrně brzy a to v 58.minutě kapitánem Malatou který snížil stav zápasu na 2:1.

kapitán Rosic Malota - autor branky foto: sumpersko.net

Tato branka dostala Rosice znovu do hry. Začali si vytvářet čím dál tím větší tlak a nutili šumperskou obranu k chybám. Ta přišla v 73.minutě, kdy rosický Drbal srovnal stav zápasu na 2:2. Soupeř byl laufu a bylo otázkou času, Slovan vstřelí svou vedoucí branku. Byli to ale domácí hráči, kteří díky Nimrichtrovi, minutu před koncem zápasu upravili stav na 3:1. Tři body zůstaly doma a Šumperk se tak bodově dotáhl na své soupeře Žďár na Sázavou a Kozlovice s 11 body.

Branky: 36. Šalamoun, 56. Podhorný, 89. Nimrichtr
58. Malata, 73. Drbal. ŽK: Jurásek, Barcal, Horák – Lang, Malata.
Šumperk: Kreizl ; Jurásek, Reichl, Skopal, Hruda ; Konečný, Barcal ; Kotzmann -66. Nimrichtr, Šalamoun -79. Nemeth, Horák ; Podhorný -82. Pezzoti
Rosice: Zádrapa ; Vítámvás, Dvořák, Huška, Makiš, Přichystal - 38. Rybníček, Lang, Malata, Selinger, Drbal, Chlup - 81. Krejčí

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

FK Šumperk vs FC Rosice              foto: sumpersko.net