Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. března 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí

21.03.2023 - Jednotky hasičů zachránily studenty z 10. patra kolejí -...

Počasí

22.03.2023 - Středa

Teplota: 14 / 4 - obcasny-Déšť

23.03.2023 - Čtvrtek

Teplota: 18 / 8 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

FN Olomouc otevřela infekční oddělení

25. února 2023 - 09:43

Zpět na seznam článků

Pomůže akutním pacientům i chronicky nemocným

FN Olomouc otevřela infekční oddělení

FN Olomouc otevřela infekční oddělení zdroj foto: FNOL

Ještě donedávna bylo pacientům z Olomouckého kraje trpícím infekčními chorobami k dispozici pouze specializované oddělení Nemocnice Prostějov. Od začátku letošního roku se tato situace změnila. Infekční oddělení totiž otevřela také Fakultní nemocnice Olomouc. Pomůže lidem, které trápí akutní i chronické infekční choroby, k dispozici má pro ně v současnosti dvě ambulance a také moderní lůžkovou část. Do budoucna plánuje největší zdravotnické zařízení na střední Moravě rozšíření tohoto specializovaného pracoviště na infekční kliniku.

Infekční oddělení FN Olomouc sídlí aktuálně z kapacitních důvodů ve třech různých budovách, které se ale nacházejí nedaleko sebe v centrální části areálu olomoucké fakultní nemocnice. Lůžková část je umístěna v budově D, akutní ambulance v modrém monobloku A nad Oddělením urgentního příjmu a chronická ambulance společně s administrativním centrem oddělení v pavilonu H2 vedle Centra pro léčbu bolesti. Celkově na Infekčním oddělení slouží šest lékařů, devět zdravotních sester, tři sanitáři a jedna administrativní pracovnice. Hospitalizovaným pacientům je k dispozici osmnáct lůžek na devíti dvoulůžkových pokojích, z toho čtyři pokoje jsou kompletně vybaveny hepafiltry.

Každý z pokojů má kompletní sociální zázemí, ke komfortu pacientů přispívají mimo jiné i televize či balkony na všech pokojích. „Díky výborné spolupráci s prostějovskou nemocnicí jsme byli doposud schopni pokrývat potřeby lidí s infekčními diagnózami prostřednictvím tamního specializovaného oddělení. Nejen covidová epidemie v předchozích letech nám však ukázala potřebnost zřízení vlastního infekčního pracoviště i v rámci naší spádové nemocnice. Začínáme v menším formátu samostatným oddělením, do budoucna je však plánován vznik celé komplexní kliniky, která bude umístěna v připravované novostavbě budovy F,“ poodhaluje plány FN Olomouc její ředitel profesor Roman Havlík.

V lednu otevřené Infekční oddělení FN Olomouc poskytuje včasnou diagnostiku a léčbu přenosných nemocí a také odborné konziliární služby ostatním zdravotnickým pracovištím nemocnice. Podílí se rovněž na hlášení zjištěných případů přenosných nemocí i podezření na ně krajské hygienické stanici a sleduje výskyt infekčních nemocí v Olomouckém kraji. „Co se ambulantní péče týká, v naší akutní ambulanci v budově A pečujeme o pacienty, u nichž je vysoké riziko dalšího přenosu infekce. Zde vyšetření klienti podle výsledků buď zůstávají hospitalizováni na našem oddělení, nebo v případě nepotvrzení infekce odcházejí domů. Do chronické ambulance v pavilonu H2 jsou odesíláni praktickými lékaři pacienti s dlouhodobými problémy způsobenými například žloutenkou, infekční mononukleózou či boreliózou. V rámci naší činnosti samozřejmě spolupracujeme s dalšími pracovišti naší nemocnice či jinými zdravotnickými zařízeními. Praktičtí lékaři i specialisté nás mohou vždy kontaktovat s žádostmi o konzultace. Vzájemná spolupráce je v našem oboru zcela nezbytná, tak jako my poskytujeme pomoc jiným, tak také naopak můžeme potřebovat pomoci například v situacích, kdy naše lůžková kapacita nebude dostačovat,“ popisuje primářka Infekčního oddělení Jana Kleinerová.

Oddělení funguje v nepřetržitém čtyřiadvacetihodinovém režimu pro všechna akutní vyšetření a příjmy.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

 FN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOL
FN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOL
FN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOL
FN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOL
FN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOLFN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOL
FN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOL
FN Olomouc otevřela infekční oddělení   zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.