Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

FN Olomouc rozšíří vjezd Hněvotínská 1

02. července 2024 - 15:56

Zpět na seznam článků

Přibude brána do areálu i parkovací stání

FN Olomouc rozšíří vjezd Hněvotínská 1

vjezd Hněvotínská - současný stav zdroj foto: FN OL

V pondělí 8. července zahájí FN Olomouc dvouměsíční stavební práce na vjezdu do svého areálu

z Hněvotínské ulice (vjezd Hněvotínská 1). Jejich cílem je zlepšení dopravní situace v tomto frekventovaném uzlu a zrychlení „odbavení“ vozidel vjíždějících do nemocnice. V rámci této akce se také mírně zvýší počet parkovacích míst v nemocnici. Od 10. července musejí řidiči vjíždějící do areálu počítat s uzavřením brány Hněvotínská 1 na nezbytně nutnou dobu.

Vjezd do areálu FN Olomouc označený jako „Hněvotínská 1“ v blízkosti frekventované křižovatky Štítného-Foerstrova-Albertova je denně dějištěm složitých dopravních situací a kolon především v ranních a odpoledních hodinách. Před několika lety proto nemocnice urychlila výstavbu vjezdu Hněvotínská 2, který je o několik stovek metrů na stejné ulici výše.

Situace se dočasně zlepšila, ale nárůst dopravy nakonec pozitivní efekt tohoto opatření vynuloval. „Fakultní nemocnice nemůže zasahovat do dopravního řešení v tomto vysoce exponovaném místě, přesto se ale snažíme udělat alespoň takové změny, kterou jsou v naší kompetenci a možnostech. Vjezd Hněvotínská 1 proto nyní rozšíříme na dvoupruhový se dvěma vjezdovými bránami, čímž se zvýší průchodnost odbočovacího pruhu k nemocnici. Věříme, že se tak zkrátí, popřípadě i eliminují dopravní zácpy, které v tomto místě vznikají. Zároveň jsme u tohoto vjezdu změnili dopravní značení tak, aby vjíždějící vozidla byla na hlavní silnici, což průchodnosti na vjezdu do nemocnice také pomůže,“ říká k této iniciativě nemocnice její ekonomický náměstek Tomáš Uvízl.

Součástí stavebních prací bude dále rozšíření komunikace v ulici Za Nemocnicí mezi vjezdem Hněvotínská 1 a starou budovou Teoretických ústavů Lékařské fakulty Univerzity Palackého. "Komunikace bude rozšířena o jeden metr posunem stávajícího chodníku, čímž zde vzniknou legální podélná parkovací stání. Řidiči zde proti předpisům odstavují své automobily zvykle již nyní," dodává vedoucí Odboru investic FN Olomouc František Valíček.

Poslední stavební úpravou mající zajistit větší plynulost dopravy v tomto frekventovaném místě je rozšíření spojovací komunikace mezi ulicemi Za Nemocnicí a Zdravotníků, kde budou nově zřízeny dva řadicí pruhy - jeden doleva k výjezdu z areálu nemocnice a druhý doprava do jejího nitra. Zároveň zde bude také zrušena krátká část chodníku vedoucí chodce přímo do této komplikované křižovatky.

Stavební práce začnou ve druhém červencovém týdnu a potrvají dva prázdninové měsíce. Vjezd do areálu Hněvotínská 1 bude na nezbytně nutnou dobu uzavřen od 10. července.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

vjezd Hněvotínská - současný stav     zdroj foto: FN OL
vjezd Hněvotínská - současný stav     zdroj foto: FN OL
vjezd Hněvotínská - vizualizace      zdroj: FNOL

Další články z rubriky

Začíná Letní škola slovanských studií

Začíná Letní škola slovanských studií

Téměř stovka studentů z celého světa se na Univerzitě Palackého zase začne učit česky

Vydejte se na výlet do světa lidí s hendikepem

Vydejte se na výlet do světa lidí s hendikepem

Výstava je o překonávání překážek

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.