Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 18 / 9 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

FN Olomouc zavádí v souvislosti s epidemií COVID-19 mimořádné kontroly

28. března 2020 - 10:19

Zpět na seznam článků

A triage návštěvníků při vstupu do areálu

FN Olomouc zavádí v souvislosti s epidemií COVID-19 mimořádné kontroly

FN Olomouc zdroj foto: archiv

V zájmu zamezení šíření infekce koronavirem a ochrany pacientů i zdravotnického personálu přistupuje Fakultní nemocnice Olomouc v souladu s pokynem Ministerstva zdravotnictví ČR ke kontrolám pacientů a návštěvníků při vstupu do svého areálu.

Opatření, které platí až do odvolání, spočívá v měření tělesné teploty všech, kdo vstupují do areálu nemocnice, s výjimkou zaměstnanců FN Olomouc. Lidé s teplotou nad 37,5 stupně Celsia budou odesláni do pro ty účely zřízené vyšetřovny v budově E, kde bude po dalším vyšetření stanoven patřičný postup.

mapa zdroj: FNOL

V době pohotovostních služeb bude triage pacientů prováděna v příjmových ambulancích na jednotlivých zdravotnických pracovištích FN Olomouc, v pracovní době budou na pěti vstupech do areálu největší nemocnice na střední Moravě zřízena stanoviště s proškoleným personálem, jenž provede základní vyšetření a poučení dalším postupu. „Děkujeme všem návštěvníkům nemocnice za pochopení a vstřícnost k tomuto nezbytnému opatření, které má chránit jak je samé, tak ostatní pacienty i v tuto chvíli strategický personál zdravotnického zařízení před rozšířením nákazy,“ říká ředitel FN Olomouc profesor Roman Havlík.

Pacienti s teplotou 37,5 stupně Celsia a vyšší budou personálem odeslání k vyšetření do ambulance Oční kliniky v budově E (samostatný vchod v sousedství centrálního monobloku). Zde pak budou na základě přítomnosti či absence dalších příznaků zajištěni dle stanovených postupů. Opatření se z provozních důvodů netýká zaměstnanců FN Olomouc, kteří se na kontrolních místech prokážou svou osobní magnetickou kartou.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

FN Olomouc                 zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.