FOTBAL: Šumperk vs Velké Losiny 1:1

17. května 2015 - 08:55

Zaplněné tribuny neviděly vítěze

FK Šumperk vs TJ Lázně Velké Losiny foto: sumpersko.net

Netradičně v pátek 15. května se uskutečnilo další mistrovské utkání Krajské přeboru mužů ve fotbale. Na Tyršův stadion za FK Šumperk tentokrát dorazilo mužstvo TJ Lázně Velké Losiny. O zápas byl mezi fanoušky nebývalý zájem. Obě tribuny se téměř zaplnily ještě před prvním hvizdem. Utkání si nenechalo ujít 500 diváků.

zaplněné tribuny
Domácí v roli favorita, toho času na druhém místě tabulky, chtěli potvrdit svoji doboru formu a získat další tři body. Na druhé straně Losiny chtěly odčinit svou poslední (podzimní) vzájemnou prohru na domácí půdě a zároveň potvrdit své třetí místo v tabulce či získat náskok na dotírající Hněvotín.
Zaplněné tribuny měly zřejmě negativní vliv na hru domácího celku, který od samého začátku působil zakřiknutým dojmem a veškerou iniciativu nechával na soupeři z Velkých Losin, který využíval chyb Šumperku k rychlým a často nebezpečným protiútokům.

Domácí brankař Kreizl se nenudil

Domácí brankař Kreizl se rozhodně nenudil a jen díky jeho schopnostem nebyl stav po prvním poločase minimálně "3:0".

FOTOGALERIE: Šumperk vs Velké Losiny

Losiny byly čím dál tím víc nebezpečnější, ale jejich produktivita byla stále v nedohlednu. Šumperk jen sporadicky zahrozil, ale vážnější akce, která by zaváněla brankou, to nebyla. Přechod do útočného pásma byl pomalý a v kombinaci s nepřesnými přihrávkami se vytvářely ideální podmínky pro protiútok Losin. První poločas tak skončil bez branek, 0:0.

hlavičkový souboj
Začátkem druhého poločasu se Losiny konečně dočkaly, když Uvízl v 55“ minutě překonal Kreizla 0:1. Šumperku nezbývalo nic jiného, než více otevřít hru a vrhnout vše na útok. Trenér domácích poslal na trávu nejdříve Křepelku a poté i Demetra. Tento tah se vyplatil a v 71“ Skopal srovnal stav zápasu na 1:1. Tento stav nakonec vydržel až do konce zápasu.

Branky: 71. Skopal - 55. Uvízl
Šumperk: Kreizl – Hruda, Herynek, Skopal, Valenta; Vývoda, Klemsa (75“ Rýznar), Šalamoun, Horák (90“ Janků), Lukas (55“ Křepelka); Podhorný (60“ Demeter)
Velké Losiny: Hatala – Šimák (65“Nýdecký), J. Gargulák, Tejkl, M. Gargulák; Smrž, Zatloukal, Linet, Šinogl, Mičunda (76“ Král); Uvízl (88“ Bureš

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

FK  Šumperk vs TJ Lázně Velké Losiny   foto: sumpersko.net