FOTBAL: Šumperský ligový dorost podlehl ve Vítkovicích

13. dubna 2015 - 11:28

U 19 MFK Vítkovice – U 19 FK Šumperk 4:0

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Do Vítkovické arény dorazil šumperský fotbalový dorost netradičně již v pátek 10. dubna dopoledne s cílem samozřejmě podat dobrý ofenzivní výkon a získat tak další body do tabulky. Oproti minulému týdnu vypadl ze sestavy Podhorný, kterého nahradil v zápase teprve stále ještě 15letý Novák.

První poločas probíhal podle šumperských not. Hráči byli aktivnější, hráli v pohybu a také si vytvořili pár šancí, které bohužel nebyly dohrány do gólového efektu.

8. min průnik Nováka, bohužel slabý důraz při zakončení

15. min krásný centr z pravé strany Kotzmana do vápna na Nováka, který hlavou sám na malém vápně bohužel těsně mimo

26. min tentokrát průnik Rýznara z levé strany centr na nabíhající hráče Miterka a Nováka, chlapcům scházel snad krok, aby dorazili centr do branky

39. min znovu průnik Rýznara zleva, přihrávka na Miterka, který míjí soupeřovu branku

Domácí celek hrozil spíše sporadicky v prvním poločase, i když tam měl dvě možnosti jak dopravit míč do sítě, pozorný Šafář si s těmito situacemi poradil

Druhý poločas jako kdyby kluci si vyměnili role, domácí přidali na důrazu nasazení a chuti do hry a naopak Šumperk polevil

50. min prohraný souboj Ondráčka ve vápně následný centr do vápna a na první tyči hlavou Mládek 1 – 0

58. min znovu nedůraz před vápnem, střela ze 16 m do středu brány, bohužel opět branka 2 – 0

62. min faul před pokutovým územím rozehraný trestný kop bez naší reakce míč blokovat, domácí hráč pohodlně střelou k tyči 3 – 0

90. min dlouhý aut domácích, znovu slabý důraz v souboji tentokrát Čejky končí únikem domácího hráče a střelou vedle bezmocného Šafáře 4 - 0

U 19 MFK Vítkovice – U 19 FK Šumperk 4:0 (0:0)

Sestava: Šafář – Kotzman, Horák, Ondráček, Morong – Žolda, Šabršula, Németh – Rýznar, Novák, Miterko

stř: Zatloukal, Čejka, Hroch, Málek, Dostál

Hodnocení trenéra Petra Strnada: „Za první poločas pochvala, hráli jsme to, co jsme si stanovili akorát bez gólového efektu, což bylo asi pro nás v tomto zápase rozhodující. Druhý poločas domácí přidali a po zásluze nás přehráli. Výsledek je možná pro nás krutý, ale na to se jak se říká, historie neptá. Nutno ale zase dodat, že jsme měli v sestavě 4 hráče mladšího dorostu, pro které je to skvělá průprava do dalších sezon.“

trenér Petr Strnad foto: sumpersko.net

V neděli 19. dubna od 13.30 hodin hostí šumperští fotbalisté  lídra tabulky Slávii Kroměříž. „Zveme všechny fanoušky a rodiče, přijďte kluky povzbudit! Na podzim se nám podařilo dovézt bod za remízu 1 – 1,“ dodává trenér Strnad.

Autor: red., b. h.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv