Teplota: 9 / 4 - Přeháňky-Déšť

FOTBAL: Šumperský ligový dorost znovu za 3 body!

06. dubna 2015 - 22:36

U 19 FK Šumperk vs U 19 Sparta Brno 3:2

Dorostenecký ligový fotbal měl své pokračování v neděli 5. dubna odpoledne. „Byli jsme dnes znovu nuceni udělat celkem tři změny oproti minulému týdnu, nicméně jsme nastupovali do utkání v roli papírového favorita. Cíl byl soupeře od první minuty zamknout a vstřelit mu co nejdříve branku, bohužel opak byl pravdou," uvedl trenér Petr Strnad.

U 19 FK Šumperk vs U 19 Sparta Brno

U 19 FK Šumperk vs U 19 Sparta Brno foto: sumpersko.net

Branky: Zatloukal, Čejka, Podhorný

Sestava: Šafář – Rýzna , Németh, Ondráček, Morong – Šabršula, Kotzman, Žolda – Miterko, Podhorný, Hroch

stř: Ševčík, Čejka, Dostál, Zatloukal, Málek

trenér Strnad popsal zápasu: „V dnešním utkání jsme byli znovu nuceni udělat celkem tři změny oproti minulému týdnu, nicméně jsme nastupovali do utkání v roli papírového favorita. Cíl byl soupeře od první minuty zamknout a vstřelit mu co nejdříve branku, bohužel opak byl pravdou. 3. min centr hostů na zadní tyč, kde byl zcela sám hostující útočník, Šafář skvěle likviduje první šanci hostů. V 5. min. pěkná akce našich chlapců po ose Ondráček – Podhorný – Miterko, brankář hostů také skvěle reaguje. Po této situaci jako kdyby se našim chlapcům nechtělo hrát běhavý agresivní fotbal, tím pádem hostující družstvo bylo lepší ve všech směrech. První trest přišel ihned v 7. min. po rohovém kopu, který potrestal hráč hostů Ondráček 0 – 1! 15. min. znovu chyba ve středu pole, hostující útočník se dostal za domácí obranu a Zacha dal na 0 – 2! To byl začátek utkání, který možná překvapil, ale z pohledu hry přinesl zasloužené vedení hostů. Poločas se dohrál v pomalém tempu bez potřebného nasazení a chuti do hry ze strany domácích hochů, zřejmě v domnění, že se soupeř porazí sám!“

Poločasový „fén“ ale padl tentokrát na úrodnou půdu. Po vynuceném střídání nemocného Šabršuli a nevýrazného Hrocha došlo k výraznému obratu, co se týká vývoje i celkového skóre zápasu.

„Nejdříve Podhorný zazdil dvě veliké šance, kdy vždy poslední moment nevyřešil ideálně střelou nad. Do hry přicházeli postupně další kluci, kteří výrazně naši hru oživili a velkou měrou se podíleli na konečném obratu. 72. min. roh domácích odražený míč ze 16 m posílá Čejka do tyče a odražený míč Zatloukal vrací do sítě 1 – 2 ! 75. min dlouhý aut Moronga do vápna a Čejka hlavou srovnává 2 – 2!86. min. rohový kop Rýznara na nekrytého Podhorného, který se na potřetí již nemine 3 – 2 !“ popsal trenér Strnad.

Závěr mladí hráči pohlídali a tak slaví další jarní vítězství, za výkon ve druhém poločase nutno dodat zasloužené.

FOTOGALERIE: FK Šumperk vs Sparta Brno

Závěrečné hodnocení trenéra Strnada: „První poločas byl velmi slabý, hlavně od kluků ročníku 96 jsem čekal daleko víc. Byli odpočatí, měli by tyto utkání odtáhnout, bohužel opak je pravdou. Střídající kluci klobouk dolů měli za sebou náročný sobotní program, ale jejich chuť do hry a vůle utkání vyhrát nakonec byla rozhodující, za to jim patří dík v tomto utkání.

V příštích utkáních to samozřejmě zohledním a někteří budou muset hodně přidat, aby se vešli vůbec na lavičku. V pátek 10. dubna zajíždíme do Ostravy kde hrajeme s Vítkovicemi, utkání začíná v 15. 30 hod.

Autor: red., B. Hecl, foto: sumpersko.net