FOTBAL: Trenéři hodnotí zápasy fotbalového dorostu

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

U 19 1. SC Znojmo - U 19 FK Šumperk 6:2 pol. 0:0

Branky: Podhorný,Morong

Sestava: Šafář – Málek, Németh, Zatloukal, Morong – Strnad, Ševčík, Žolda – Miterko, Rýznar, Podhorný stř.Hroch, Novák, Čejka, Dostál

Komentář trenéra Petra Strnada: „Do utkání jsme šli s cílem hrát útočně, se zapojením co největšího počtu hráčů v útočné činnosti. Nic na tom neměnilo ani to, že jsme museli z různých důvodů postrádat 6 hráčů hlavně starších ročníků, kteří byli buď ve stavu nemocných (Šabršula, Ondráček, Horák, Hél), nebo hráli za Sigmu Olomouc (Kotzman) respektive náš A tým (Demeter). První poločas byl podle našich představ vcelku povedený, měli jsme takové náznaky šancí, které buď chytil domácí brankář, nebo jsme situace nedohráli potřebným důrazem v zakončení. Domácí celek hrozil hlavně ze standartních situací, ve kterých měl svým důrazem navrch. Což bylo celkem pochopitelné, naši kluci se snažili hrát po zemi do kombinace s rychlým přechodem do zakončení. Druhý poločas došlo u domácího celku k vystřídání, kdy do hry šli dva hráči ročníku 96, hlavně útočník jménem Yilmaz Kubilay si s naší obranou pohrál jako kočka s myší. Nic na tom ale nemění fakt, že tři branky jsme dali soupeři, jak se říká zadarmo. Postupně Németh, Žolda,špatně odbráněná standartní situace atd. Přicházeli hrubé chyby v obranné fázi a ty nekompromisně trestal Yilmaz, celkem se trefil 4x. Kluci zase na druhou stranu utkání nezabalili a snažili se hrát otevřený fotbal do poslední minuty. Prosadil se Podhorný po pěkném přiťuknutí Miterka a Morong krásnou střelou z 35 m.Ševčík nastřelil ještě břevno a dvě tutovky zazdil Podhorný s Rýznarem. Na to že byl první poločas téměř bez vyložených šancí, jsme toho během druhého poločasu viděli hodně, jak pozitiv tak negativ, kterých bylo trochu více. Jsem ale rád hlavně za ročníky 98 a i 99, že mohli si tuto úroveň osahat a věřím, že jim to pomůže do další tréninkové píle a samozřejmě i utkáních, které je v průběhu jara čekají jak v dorostenecké divizi tak ty nejlepší v moravskoslezské lize. Jako celek jsme určitě nezklamali, ale bohužel rozhodli hrubé chyby v obranné činnosti, které dokázal domácí útočník Yilmaz nekompromisně potrestat.“

Další utkání na mladé fotbalisty čeká v sobotu 28. března v 10.15 hod na půdě HFK Olomouc (hraje se v Lutíně)

FK Šumperk U19 "B" - Sulko Zábřeh U19 3:2

Branky: 29‘ Pham, 30‘ Novák, 52‘ Dostál

Sestava: Kubját - Málek (45‘ Hroch), Demeter, Kotzman, Čejka - Ševčík, Žolda, Novák (70‘ Zajíc) - Dostál, Kašpar (48‘ Bartoš), Pham. Náhradníci: Krňávek, Hroch, Zajíc, Bartoš, Šula

Komentář trenéra Romana Křepelky: „Derby se sousedním Zábřehem je vždy zajímavé pro diváky a vyhecované pro hráče, kteří se dobře znají. Od začátku jsme měli navrch, vzadu skvěle dirigovali hru stopeři Demeter s Kotzmanem a ve středu hřiště dobře hrající Novák, který často ohrožoval branku hostí střelbou ze střední vzdálenosti. Až ve 29‘ minutě jsme otevřeli skóre, kdy se trefil Pham po výborném pasu za do té doby disciplínovanou obranou, která nás často vystavovala do ofsajdové pozice 1:0.  Hned minutu na to ve 30‘ minutě se konečně trefil Novák, když mu po rychlém přechodu za obranu poslal míč Dostál 2:0.  Ve druhé půli v 52‘ minutě zvyšoval na 3:0 Dostál, kterému ve vápně sklepl míč Hroch.  Poté jsme polevili hlavně ve středu hřiště a toho využil soupeř. V 54‘ minutě hosté poprvé skórovali, když střídající Báča přetlačil Demetera a Kubját se po střele natahoval marně 3:1. V 74‘ minutě jsme si konec utkání zkomplikovali, když jsme celkem zbytečným faulem našeho brankaře nabídli hostům snížit stav z pokutového kopu, ten poté proměnili 3:2. Konec utkání a výsledek jsme si už pohlídali.  Dobré utkání, plné šancí, kluci hráli s chutí, zasloužené vítězství."

FK Šumperk U17- Sulko Zábřeh 2:1(1:0)

Sestava: Šula - Kühndel, Janíček, Krňávek, Breckl, Šebela, Simon, Koždoň, Jurka, Pham - Nosál.

Střídali: Kašpar, Novák.

Branky: Pham, Novák.

Komentář trenéra Zdeňka Opravila: „Vyrovnané utkání,ve kterém si myslím,že o ten gól jsme byli lepší.Do první šance se dostal Nosál,ale brankář soupeře míč vyrazil.Poté se Pham dostal 3x do zakončení,ale vždy minul.Asi ve 30 min.se Pham blýskl pěknou individuální akcí po levé straně a pěkným zakončením střelou k tyči. Druhý poločas se po většinu odehrával ve středu hřiště bez šancí na obou stranách.V 52. minutě po jedné brejkové situaci Kühndel nezvládl souboj v pokutovém území a hosté z pokutového kopu srovnali na 1-1.V 69 min.po dobře zahrané standartní situaci Kühndela se dostal k míči Novák a hlavou dal výsledku konečnou podobu.Kluci to odmakali a šli si tvrdě za vítězstvím,za to jim díky.“

Autor: red., b. h.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv