Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 21. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista

20.01.2020 - Sportovce Olomouckého kraje vede olympijský medailista -...

Počasí

21.01.2020 - Úterý

Teplota: 0 / -4 - Oblačno

22.01.2020 - Středa

Teplota: 0 / -5 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

FOTO: Jak se stála v Šumperku fronta na řízky

30. července 2012 - 07:56

Zpět na seznam článků

Akce pro celé rodiny začínají být velmi populární

FOTO: Jak se stála v Šumperku fronta na řízky

PD 21. července foto:sumpersko.net

Vlastivědné muzeum v Šumperku připravilo na v sobotu 21. července skvělou akci pro všechny generace. Oficiální název zněl“ Jak „chutnají“ členské země EU aneb Tradice zůstávají.“

pan Gruntorád uvádí akci - řízky

Za symbolické vstupné si děti mohly nejen pohrát, zasoutěžit, zhlédnou pohádku, prohlédnout i několik výstav, ale všichni, bez rozdílu věku se určitě těšili na oblíbený český pokrm – řízky. Muzeum ještě navíc připravilo nejen ty tradiční Vídeňské, ale i méně známé, jako jsou například Milánské, Řecké, kuřecích La Rochelle a Španělské krůtí řízky. K „zakousnutí“ bylo několik druhů salátu, pečiva, zeleniny.

Celý areál Pavlínina dvoru byl otevřen již tradičně od 14 hodin. Začínali nejen hledači pokladů, kteří ukázali dětem, jak se správně má zacházet s detektorem kovu.

hledači pokladů titul

Zájemců měli po celé odpoledne víc, než dosti. Hledání pokladů se stalo v současné době módní záležitostí, takže nejen malí byli zvědaví. Ve stejnou chvíli začínali také poníci jezdit a hned se vytvářela menší fronta. Slečny, zajišťující vodění poníků, ale i zajišťující bezpečnost dětí se nezastavily.

jízda na ponících 2

Muzeum připravilo již tradičně pro děti spousty her, kvízů, kreslení. Velký úspěch mělo kreslení na obličej, kdy se po Pavlínině dvoře postupně objevovali krásní motýli. Pracovnice muzea se skutečně snažily a chtěly, aby si děti mohly říct i barvu, která bude na obličeji dominující. První barva, která došla, byla oranžová.

hry - malování

Další skupinka pracovníků muzea měla těžší úkol, obsluhovala dětské míčové hry – hod míčkem na dračí hlavy. Každý si může tipnout, kolikrát se musel sehnout pracovník muzea pro míčky, aby je podal zpět dětem. Starší paní, která procházela kolem to komentovala slovy:"Že do takové výše neumí ani počítat.“ Samozřejmě se smála, ale z jejího trefného postřehu bolely záda i ty ostatní.

soutěž - hod balonkem

Děti si hrály na honěnou, střílely z kuší, malovaly obrázky. Stejně po očku čekaly, jako dospělí diváci, až udeří patnáctá hodina přinesou se řízky. První, kdo začal servírovat řízky, byl pan Gruntorád. Příprava byla dlouhá, nanosily se řízky, saláty a čekalo na kuchaře. Zatím ostych mezi diváky byl, tak z dálky pozorovali , jak se tabule zaplňuje. Po příchodu šéfkuchaře hotelu Diana, který řízky připravoval, byli přítomní již dostatečně osměleni a vytvořili krásnou českou frontu, pěkně zatočenou.

Fronta 2

Někteří si šli i dvakrát. Pořadatelé sice žádali návštěvníky, že se jedná pouze o ochutnávku, závodní jídelny jsou na jiných místech, ale rada zapadla. Někteří si museli jít dát "nášup". Uplynula hodinová řízková chvíle a bylo vše snědeno. Děti se vrátily k hrám, krabicovým, střeleckým.

hra krabice

Dospělí využili možnost si zapít řízky pivem a už jen se čekalo na Hladové divadlo z Úsova, které nevypadalo hladově. Rekvizity, které si přivezlo sebou už napovídaly o tom, že zábava bude. Sobotní odpoledne v Pavlínině dvoře se skutečně vydařilo.

děti sledují hru Hladového divadla

Počasí nebylo nakloněno, sem tam zapršelo, ale zábava byla natolik skvělá, že skoro každý se vrátil po krátké dešťové přeháňce zpět. Někteří z rodičů zajeli domů pro pláštěny, deštníky a teplejší mikiny, protože tak zajímavý divadelní kousek se musel vidět až do konce.

 

 

Autor: kik,foto: sumpersko.net

Fotogalerie

PD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července foto:sumpersko.netPD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července foto:sumpersko.net
PD 21. července   foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.