Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 15. června 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga

14.06.2024 - Zábřežské úsměvy Pavla Taussiga - Pozvánka

Počasí

15.06.2024 - Sobota

Teplota: 25 / 12 - PoloJasno

16.06.2024 - Neděle

Teplota: 22 / 15 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

FOTO:Poslední ceny Hafana 2012 byly předány

14. prosince 2012 - 14:42

Zpět na seznam článků

Šumperský Hafan nejenom bavil, ale i pomáhal

FOTO:Poslední ceny Hafana 2012 byly předány

Roky foto:J.Paloušková

Šestý ročník psí show Šumperský Hafan, která se uskutečnila v Pavlínině dvoře v Šumperku v září,  definitivně skončil v sobotu 8. prosince. Díky vstřícnosti jednoho z podporovatelů celé soutěže byly u vánočního stromečku předány poslední ceny, které si odnesli vítězové soutěže Hafan Sympaťák.

Vítězem Hafana Sympaťáka jste zvolili amerického stafordšírského teriéra Rokyho. Cenu pro Rokyho si převzala jeho majitelka, která nám do redakce zaslala fotky Rokyho, jak si hlídá svoji výhru.

Jana Paloušková přebírá cenu pro Rokyho

 „Roky se narodil 19. srpna 2011 v Supíkovicích u Jeseníka. Má  veselou  a přátelskou povahu a nejoblíbenější zábavou  je lovení klacků ve vodě. Není agresivní ke psům ani k lidem. Zatím se  zúčastnil pouze soutěže o Šumperského hafana sympaťáka, kde obsadil hned první příčku. Příští rok se chceme aktivně věnovat Bull sportům ,“ doplnila informace Jana Paloušková majitelka Rokyho.

Roky a jeh ceny

Na druhém místě se umístil kříženec Šorty, slečny Markéty Mazákové, kterému velmi slušel vyhraný obojek.

Šorty a Markéta Mazáková si přebírají ceny

Bohužel s třetím v pořadí, Alfem si málem „vjeli“ do chlupů. Díky pohotovosti jejich majitelek vše skončilo jen u výhrůžek na dálku.

mezi Alfem a Šortym to jiskřilo

Na třetím místě se umístil border kolie ALF, paní Zdeňky Frnkové, který předvedl, jak pilně trénuje na příští ročník Hafana.

Alf a Zdeňka Frnková přebírají ceny

Stalo se tradicí, že při každém ročníku soutěže je přádaná sbírka piškotů pro pejsky, které první nalezne městská policie a umístí je do útulků. V letošním roce se podařilo shromáždit krabici piškotů a pamlsků, které předsedkyně Ligy na ochranu zvířat – MS Šumperk, Vlaďka Venoušová, předala řediteli Městské policie v Šumperku, Zdeňku Dočekalovi.

předání piškotů

Dosud divácky nejúspěšnější ročník Hafana pomohl zvířatům, která za pomoci odborníků se snaží zlepšit život lidem, kteří takovou pomoc potřebují. Mezi taková občanská sdružení patří i Kamarádi otevřená srdce.

„Naše občanské sdružení se snaží zpříjemňovat život všem lidem nejen v našem okolí, ke kterým se osud nezachoval zrovna nejlépe a kteří potřebují naši pomoc, kamarádství a zájem,“ říká předsedkyně sdružení Hana Mössnerová. „Dojíždíme s pejsky a králíky do speciálních MŠ, ZŠ a SŠ, do dětských domovů, podporovaného bydlení, domovů důchodců, kojeneckého ústavu, speciálních denních stacionářů, nemocnic a podobně,“ přibližuje činnost občanského sdružení jeho předsedkyně.

Výtěžek letošního ročníku Hafana, šek na pět tisíc korun, putuje Kamarádům otevřených srdcí. Liga na ochranu zvířat jim uhradí v této výši nákup granulí pro psí pomocníky.

předání šeku

Organizátoři Hafana děkují soutěžícím a divákům, kteří svoji účastí napomohli zrealizovat nejen rodinné zábavné odpoledne, ale dokázali také pomoc těm zvířatům, která naši pomoc potřebují. Poděkování patří i podporovatelům soutěže Hafan i Hafan Sympaťák, za jejich pomoc a dary pro soutěžící, které rozdaly radost.

V roce 2013 se těšíme na setkání již při VII. ročníku Šumperského hafana.

Autor: kik, foto:sumpersko.net,J.Paloušková

Fotogalerie

Roky   foto:J.Paloušková
Roky   foto:J.Paloušková
Poslední ceny Hafana 2012 byly předány foto:sumpersko.net
Poslední ceny Hafana 2012 byly předány foto:sumpersko.net
Poslední ceny Hafana 2012 byly předány foto:sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.