Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperští studenti v partnerském města Sulmona

21.03.2019 - Šumperští studenti v partnerském města Sulmona -...

Počasí

Oblačno

21.03.2019 - Čtvrtek

Teplota: 11 / 3 - Oblačno

SkoroJasno

22.03.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 5 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

FOTO:Senioři v kraji se školí proti „šmejdům“

19. července 2016 - 09:41

Zpět na seznam článků

„Nedáme se“

FOTO:Senioři v kraji se školí proti „šmejdům“

projek Nedáme se zdroj foto: PČR

Lidé v seniorském věku jsou jednou z ohroženějších skupin obyvatelstva. Jejich výchova a životní zkušenosti jim dali přehled a životní moudrost. Ta jim však v obraně například před aktivitami různých podvodných osob bohužel moc nepomůže.

projek Nedáme se zdroj foto: PČR

Z toho důvodu vznikl projekt s názvem „Nedáme se“. Autorkou projektu je Romana Mazalová, psycholožka se specializací na problematiku prodeje, reklamy a marketingu. A právě této své specializace se rozhodla využít k boji s tzv. „šmejdy“. A rozhodla se s nimi bojovat jejich vlastními zbraněmi. Vytvořila projekt, ve kterém seniorům za pomoci interaktivního divadelního představení pojmenovává a přibližuje marketingové techniky a strategie, kterých tito prodejci využívají ke zlomení ostražitosti a odporu seniorů.

projek Nedáme se zdroj foto: PČR

Do projektu se za finanční podpory Krajského úřadu Olomouckého kraje a Ministerstva vnitra zapojili také policisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. A tak se v rámci tohoto projektu mohlo ve druhém červencovém týdnu uskutečnit i celkem osm seminářů ve městech Prostějov, Olomouc a Přerov.

projek Nedáme se zdroj foto: PČR

A co tedy senioři na preventivní akci viděli? „Herci divadla Jesličky z Hradce Králové seniorům přehráli tři nejběžnější situace – předváděcí akce, prodej parfému na ulici a vniknutí podvodníka pod falešnou záminkou přímo do bytu seniora a jeho následné okradení. Romana Mazalová po předvedení jednotlivých scén vysvětlila techniky, kterých herci – prodejci právě využili, jak na nás působí i jak se jim bránit. Přítomný policista pak připojil informace z praxe, zejména aktuální trendy a uvedl preventivní rady, jak se do takových situací vůbec nedostat, případně jak se z nich dostat ven a připomíná i nutnost každý zaznamenaný pokus o takové jednání hlásit na linku 158. Pouze v takovém případě totiž lze s podvodníky vést účinný boj,“ popsal průběh výuky policejní mluvčí František Kořínek.

projek Nedáme se zdroj foto: PČRprojek Nedáme se zdroj foto: PČR

projek Nedáme se zdroj foto: PČR

Základním motem však bylo naučit seniory říci „NE!“ jakýmkoliv nabídkám, o které nemají skutečný zájem. „Pro seniory na Šumpersku a Jesenicku tuto akci připravujeme na měsíc srpen,“ informoval Kořínek. Psali jsme ZDE

Autor: red., F. Kořínek

Fotogalerie

projek Nedáme se               zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.