Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 04. března 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Platnost řidičáků a technických prohlídek je prodloužena

04.03.2021 - Platnost řidičáků a technických prohlídek je...

Počasí

04.03.2021 - Čtvrtek

Teplota: 9 / 0 - Zataženo

05.03.2021 - Pátek

Teplota: 4 / -2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém

07. června 2018 - 10:05

Zpět na seznam článků

Ostrý provoz zahájí na podzim

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém zdroj foto: FN OL

Už jste to ve Fakultní nemocnici Olomouc jako řidiči možná zažili. Všechna parkovací místa u klinik a oddělení byla plná a volno bylo jen na centrálním parkovišti. Už brzy bude těchto komplikací mnohem méně.

Největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji totiž chystá nový vjezdový a parkovací systém, který vychází vstříc návštěvníkům. Ti budou moci nově parkovat na kterémkoliv volném parkovacím místě v areálu nemocnice, zatímco zaměstnanci FN Olomouc musejí využít především vyhrazená parkoviště. Další důležitou změnou je způsob úhrady parkovného. Parkovné už od řidičů nebude vybírat obsluha při výjezdu, zaplatit bude nutné v parkovacích automatech.

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém - orientační plán zdroj: FN OL

Nemocnice nový systém testuje od 4. června, ostrý provoz zahájí na podzim. „Uvědomujeme si, že pro pacienty a návštěvníky není vždy jednoduché v areálu zaparkovat. A vzhledem k tomu, že neustále usilujeme o zkvalitňování našich služeb, chystáme opatření, která by jim měla usnadnit parkování v blízkosti jednotlivých klinik a oddělení. Zaměstnanci nemocnice totiž budou mít vyhrazená parkoviště tak, aby místa parkovací plochy v blízkosti klinik a oddělení byla k dispozici právě pro pacienty,“ uvedl ředitel FN Olomouc Roman Havlík.

Návštěvníci tak budou moci zaparkovat na kterémkoliv volném parkovacím místě v areálu nemocnice. Informační tabule na vjezdech navíc budou informovat o aktuálně volném počtu parkovacích míst na centrálním parkovišti.

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém zdroj foto: FN OL

Nový vjezdový systém přinese i důležitou změnu v systému platby parkovného. Dosud řidiči platili u obsluhy při výjezdu z areálu, nově budou muset parkovné uhradit v parkovacích automatech, umístěných na centrálním parkovišti, za stánkem s občerstvením u budovy jídelny (výjezd na ulici Hněvotínská) nebo u výjezdu na ulici I. P. Pavlova. „Automaty jsou v provozu již od 4. června, kdy jsme zahájili zkušební provoz nového systému. Ten potrvá minimálně tři měsíce. Po tuto dobu zůstane u vjezdů na ulicích I. P. Pavlova a Hněvotínská přítomna obsluha, která bude připravená řidičům poradit a případně pomoci se zaplacením parkovného,“ doplnil Roman Žurek z Obchodního úseku FN Olomouc.

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém zdroj foto: FN OL

Přestože dojde k zásadní změně vjezdového a parkovacího systému, cena parkovného ve FN Olomouc zůstane stejná. Za vjezd do areálu a první půlhodinu řidiči zaplatí pět korun, za další půlhodinu zase pět korun a za každou další hodinu pak deset korun. „Parkování v naší nemocnici je tak stále je jedno z nejlevnějších v porovnání s nemocnicemi v celé České republice. Například za čtyři hodiny stání u nás pacienti zaplatí čtyřicet korun,“ zdůraznil ředitel Roman Havlík.

Připravovaná změna se dotkne všech, kteří do areálu vjíždějí auty, tedy návštěvníků, zaměstnanců, dodavatelů i vozů integrovaného záchranného systému.

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém zdroj foto: FN OL

Nemocnice proto spustila speciální webové stránky, které obsahují všechny potřebné informace. „Budou dostupné nejen během zkušebního provozu, ale samozřejmě také po ostrém spuštění v podzimních měsících,“ ubezpečil Žurek.

Autor: red., V. Jeřábková, zdroj foto: FN OL

Fotogalerie

Fakultní nemocnice Olomouc testuje nový vjezdový a parkovací systém   zdroj foto: FN OL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.