Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Cizinci na Šumpersku místo zlata prodávají bižuterii

24.07.2019 - Cizinci na Šumpersku místo zlata prodávají bižuterii -...

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Falešní policisté chtěli v Olomouci vybírat pokuty

11. ledna 2019 - 20:59

Zpět na seznam článků

PČR během pár hodin zjistila totožnost „kolegů“

Falešní policisté chtěli v Olomouci vybírat pokuty

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Z trestného činu přisvojení pravomoci úřadu jsou podezřelí dva muži ve věku šestadvaceti z Olomoucka, kteří se protiprávního jednání dopustili v pátek 4. ledna v nočních hodinách na jedné z Olomouckých ulic.

Za pomoci neoprávněného použití výstražného světla, umístěného ve vozidle, zastavili jiné osobní vozidlo. „Po jeho třiadvacetiletém řidiči měl jeden z nich požadovat doklady a zaplacení pokuty nejprve ve výši sedm set korun, poté čtyři sta korun za to, že údajně překročil rychlost,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Irena Urbánková.

Spolujezdkyně řidiče požádala, aby jí muž, který byl v civilu a řidiče kontroloval, prokázal svoji příslušnost k Policii ČR nebo vypsal stvrzenku o zaplacení pokuty. „Muž začal tvrdit, že je pro tentokrát nechá odjet. Poté nastoupil do vozidla a společně s druhým mužem, který se ve vozidle nacházel, odjeli,“ informovala mluvčí.

Řidiči nevznikla žádná škoda. „Následně osádka vozidla celou věc oznámila na linku 158,“ uvedla Irena Urbánková.

Policisté na případu usilovně pracovali a důkladně a pečlivě prověřovali všechny získané informace a poznatky, žádné z nich nepodceňovali. Díky tomu se jim během několika hodin podařilo zjistit, kdo vozidlo řídil a tvořil osádku vozidla. „Jednalo se o dva muže ve věku šestadvacet let z Olomoucka. Oba, důvodně podezřelí z uvedeného protiprávního jednání, se ke skutku doznali. Řidič vozidla policistům dobrovolně vydal maják, který použili k zastavení vozidla, jako věc důležitou pro trestní řízení,“ informovala policejní mluvčí.

V současné době probíhají další úkony trestního řízení. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí oběma podezřelým trest odnětí svobody až na dvě léta,“ upřesnila Irena Urbánková.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.