Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 04. července 2025 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

VIDEO. 33 let pomáhal velitel hasičů na Jesenicku

04.07.2025 - VIDEO. 33 let pomáhal velitel hasičů na Jesenicku -...

Počasí

04.07.2025 - Pátek

Teplota: 24 / 13 - PoloJasno

05.07.2025 - Sobota

Teplota: 26 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Falešný med na pultech českých obchodů

23. března 2018 - 23:13

Zpět na seznam článků

FSZPI varuje prodejce a spotřebitele

Falešný med na pultech českých obchodů

nevyhovující potravina zdroj foto: SZPI

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Policií ČR aktuálně zajistili zásilku nevyhovujícího medu určeného pro tržní síť. Tento med byl na etiketě označen neexistujícím výrobcem a ke zboží byl připojen paragon – daňový doklad – uvádějící nepravdivé IČO, název firmy a adresu výrobce, respektive uváděl údaje neexistujícího subjektu.

U předmětné zajištěné zásilky medu inspektoři zjistili následující nepravdivé údaje: na etiketě spotřebitelského balení (sklenici) medu: výrobce: Český med, Valašské meziříčí, Česká republika na daňovém dokladu dodavatel: ČESKÝ MED, Bezručova 24, Valašské Meziříčí IČO: 66347128 (tento subjekt neexistuje)!

nevyhovující potravina zdroj foto: SZPI

Z dalších skutečností známých SZPI je patrné, že pachatel pokoušející se na trhu udat med neznámého původu, využívá nejen fiktivní údaje, ale zneužívá i údaje existujících společností zabývajících se výrobou a prodejem medu a klamavě jimi opatřuje průvodní dokumentaci k medům neznámého původu.

Inspektoři ze zajištěné zásilky odebrali vzorky pro analýzu v laboratoři. „U již dříve odebraných vzorků výsledky rozborů prokázaly, že tyto medy jsou nevyhovující v parametrech aktivita diastázy, sacharóza a HMF, prokazují tak falšování a porušení jakostních parametrů medu,“ informoval mluvčí Pavel Kopřiva.

SZPI důrazně doporučuje všem prodejcům a obchodníkům s medem, aby věnovali zvýšenou pozornost autenticitě původu tohoto sortimentu a to včetně ověřování autenticity zboží přímo u výrobců nebo dodavatelů medu. „V případě pochybností ohledně původu medu nebo při nestandardních a podezřelých praktikách na straně dodavatelů se mohou prodejci obrátit přímo na inspekci,“ doporučuje Pavel Kopřiva.

Dosud prokázané případy inspekce zaznamenala na území Jihomoravského kraje.

Autor: red.,P.Kopřiva, zdroj foto:SZPI

Fotogalerie

nevyhovující potravina                   zdroj foto: SZPI

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

IZS v akci

IZS v akci

Fotek: 123
Přidáno: 24.06.2025

Michal Prokop v Šumperku

Michal Prokop v Šumperku

Fotek: 65
Přidáno: 17.05.2025

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.