Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Falešný telefonní bankéř opět okradl důvěřivou ženu

21. července 2021 - 11:22

Zpět na seznam článků

Přišla o téměř tři sta tisíc korun

Falešný telefonní bankéř opět okradl důvěřivou ženu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Na policii se v úterý večer 20. července obrátila padesátiletá žena z Olomoucka s tím, že byla podvedena.

Uvedla, že jí téhož dne dopoledne zavolal neznámý muž, který se vydával za pracovníka banky. „Sdělil jí, že si potřebuje ověřit její žádost o před schválenou půjčku. O žádnou půjčku však žena nežádala. Volající jí dále uvedl, že v této souvislosti bylo k jejímu účtu o den dříve večer zavedeno do systému nové telefonní číslo, které však majitelka účtu neznala,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

V ženě tak vzbudil obavu, že její účet byl napaden. „Dále ji „pomohl“ dokončit před schválený úvěr, aby se k penězům dostala dříve než údajný podvodník. Vzápětí se jí na bankovním účtu objevila zažádaná částka 220 tisíc korun. V průběhu hovoru podvodník ženu přesvědčil, že bude pro ni výhodnější si zřídit elektronickou peněženku a do ní vložit všechny peníze ze svého účtu. Vysvětlil jí, že vložením úvěrové částky 220 tisíc korun se tato převede zpět do banky a bude mít zaplacený úvěr,“ přiblížil průběh hovoru mluvčí Hejtman.

Podvodník ženu instruoval, aby nejprve vybrala v bankomatu veškerou hotovost ze svého účtu a tu následně vložila do bitcoinového automatu. „Mezitím ji na mobilní telefon zaslal QR kódy, pomocí kterých žena postupně čtrnácti transakcemi vložila vybranou hotovost, tedy 270 tisíc korun do bitcoinmatu,“ upřesnil Libor Hejtman.

Žena policistům uvedla, že muž hovořil velice přesvědčivě, neustále s ní komunikoval a nenechával ji čas na přemýšlení. Až po provedení celé transakce si uvědomila, že naletěla podvodníkovi a věc ohlásila.

Autor: red., pis., L. Hejtman

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.