Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 19. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil zaparkovaná vozidla

18.08.2019 - Mladík při noční obchůzce Zábřehem ničil...

Počasí

19.08.2019 - Pondělí

Teplota: 28 / 18 - obcasny-Déšť

20.08.2019 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Fanoušci Dietos se na zápasu baví," říká spokojený kouč

16. července 2015 - 00:21

Zpět na seznam článků

ROZHOVOR s hrajícím trenérem a předsedou klubu Janem Kolaříkem

„Fanoušci Dietos se na zápasu baví," říká spokojený kouč

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Článek hodnocení sezóny jsme přinesli ZDE. Na něj navazuje rozhovor s hrajícím trenérem a předsedou klubu Janem Kolříkem.

Jan Kolařík zdroj foto: klub

Rozhovor vedl Milan Kolářík.

Druhý rok po sobě neúčast v play-off. Loni jasně, letos poněkud ''nešťastně''. Vidíš to stejně?

Jan Kolařík: Dalo by se říci, že ano. Přeci jen rozhodlo skóre ze vzájemného zápasu s Vysočinou. Před sezónou jsem mluvil o bilanci 4-2, kdy základem mělo být vyhrát všechny tři domácí utkání a přidat jedno vítězství ze hřišť soupeřů. Tento plán jsme téměř plnili až do zápasu s Přerovem v domácím prostředí, ale jenom tento zápas o osudu sezóny nerozhodnul. Příčinu nepostupu, a tu hlavní chybu, kde jsme zaváhali, vidím v zápase na Vysočině, kam jsme přicestovali s pocitem, že prostě musíme vyhrát i tzv. s prstem v nose. Opak byl ale pravdou, a my úplně propadli, když soupeř si s námi po celý zápas dělal, co chtěl. Na druhou stranu nechci být pedantský kritický, protože vzhledem k problémům týkající se zdravotního stavu některých hráčů již před startem sezony je bilance 3-3 možná stropem letošního kádru Dietos .

Co byly ty hlavní příčiny, že se nepodařilo týmu probojovat do vyřazovací části?

Jan Kolařík: Již zmiňovaný zápas na Vysočině, malá členská základna a bezesporu musím zmínit přípravu před a během sezóny. Někteří hráči neměli takovou tréninkovou morálku, což se na jejich výkonech muselo zákonitě projevit. Pokud se k tréninkům scházíte v 10 a méně lidech, tak v tomto počtu bohužel nejde kloudně nacvičovat herní varianty…atd. To vše se naplno projevilo na hřišti, kde jsme sice byli, skvěle takticky připraveny, ale sráželi nás stále stejné individuální chyby, které pramenily z nevybranosti či nesehranosti.

hra foto: sumpersko.net

Delší dobu před samotným startem ročníku 2015 bylo v klubu často skloňovaným slovem členská základna - dle všeho to vypadá, že i toto limitovalo DIETOS v rozletu k lepším výkonům. Jak z toho ven?

Jan Kolařík: Nábory, nábory a zase nábory. Toto řešíme uvnitř klubu každým rokem, ale tento rok opravdu velmi vážně hrozilo, že se ze soutěže budeme muset odhlásit. Na 99% změníme kompletně celou přípravu na další sezónu a věřím, že se k tomu všichni v týmu postavíme pozitivně, přičemž rozjedeme masivní kampaň po celém okrese tak, aby do sezóny 2016 bylo opravdu z čeho vybírat. A když se podaří, tak klidně hrát i klasický americký fotbal o jedenácti hráčích.

Přejděme k veselejším věcem - bilance 3-3 nepůsobí vůbec hrozivě a tým bojoval až do posledního kola o účast v play-off, srdnatým výkonem se podařilo otočit častokrát ztracená utkání či zápasy v nichž Šumperk tahal za kratší konec pomyslného fotbalového provazu. To rozhodně potěší a jsou to věci, na kterých lze do budoucna stavět - souhlasíš?

Jan Kolařík: Předně chci říci, že mě mrzí, když čtu komentáře a články, kde se píše jak Dietos zklamali. Nikdo ze široké fotbalové veřejnosti nevidí, co se v klubu dělo a s čím jsme se museli potýkat. Do sezóny jsme vstupovali s 21 hráči na soupisce, kde možná kromě prvního zápasu jsme nebyli nikdy kompletní. Takže například na pozicích určených primárně obraně museli nastupovat hráči z útoku např. Weinlich a hlavně Matěj Hrdina. A to vše bez jediného pořádného tréninku. Navíc teď to již mohu prozradit, ale celkem čtyři hráči hráli po celý ročník se zraněními, které vyžadují operace či klid. Hlavně dva hráči obrany zaslouží velké uznání, když první odehrál celou sezóny s utrženými vazy v koleni a druhý zrušil plánovanou operaci ramene, jen aby mohl pomoci svým spoluhráčům, přičemž v každém zápase nastoupil s ovinadly a léky na bolest. Asi nikdo si neumí představit, jaké to je hrát s takovými zraněními. Každý zápas jsem doslova trnul, kolik tito hráči vydrží, zda jednu akci, poločas i nebo, celý zápas – nebýt jejich chuti a zápalu, tak jak jsem uvedl výše, žádná sezóna by nebyla. Ale teď zpět k otázce: Ano, myslím, že parta byla dobrá a hlavně v Ostravě jsme se příkladně semkli a zápas zvrátili ve svůj prospěch. Samozřejmě vše ale dvě strany, jelikož když se daří, tak vše šlape a kluci se povzbuzují. Ale jakmile nastane problém, tak mají někteří jedinci tendence dštít okolo sebe síru, házet přilbou a parta je najednou tatam. Tohle se nám prostě nesmí stávat! Zastávám názor, že individuální, taktická a tréninková kvalita tu je a těmito zbytečnými excesy ztrácíme soustředění.‘‘

Fanoušci Dietos potvrdili, že se chodí na utkání bavit a zápasy amerického fotbalu se pomalu, ale jistě stávají v Šumperku rodinnou zábavou. Co říkáš na letošní atmosféru na tribunách?

Jan Kolařík: Na toto téma není asi potřeba více dodávat, protože takovými fanoušky jaké máme, se nemůže na okrese určitě pochlubit kde kdo, ať už provozuje jakýkoliv druh sportu. Atmosféra ke konci zápasu s Vysočinou byla až elektrizující, kde opravdu lidé stáli, tleskali, fandili jako jeden muž. Např. právě před tímto zápasem jsme vyhlásili akci červené peklo, kdy každý kdo přišel v červeném tričku, obdržel malý dárek od klubu a diváci to přijali za své a bylo krásné vidět červenou tribunu.

fanoušci zdroj foto: sumpersko.net

V ruku v ruce s tím se snažíme divákům zlepšovat jejich komfort, aby se pro ně zápasy amerického fotbalu staly ještě větší zábavou. Doufáme, že fanoušků bude přibývat a užijí si s námi ještě mnoho výher a radostných okamžiků. Pokud vypíchneš jeden nejlepší, a naopak jeden nejhorší okamžik uplynulé sezóny, tak které by to byly?

Jan Kolařík: Těžká volba. Jako velké plus hodnotím týmové soustředění, které si dle ohlasů všichni hráči užili. V samotné sezóně určitě zápas v Ostravě, kde hlavně druhou půlku jsme prostě na domácí tým vletěli a odvezli si výhru 22:20.

hra: foto: sumpersko.net

Nejhorším momentem jsou veškeré prohry, takže mě mrzí například poslední domácí utkání s Přerovem. Ale za nejhorší moment bych označil prohru na Vysočině a zranění Jana Šmída v Ostravě. Už tak oslabená obrana dostala ještě další ránu a v tom mohutném finiši každý takovýto zkušený hráč zocelený bitvami v jedenáctkovém fotbale chybí.

Vzkaz na závěr?

Jan Kolařík: Určitě bych chtěl poděkovat všem, co se podíleli na průběhu sezóny, ať přípravami, pomoci na zápasech, dary do poločasové soutěže či po mediální stránce – bez nich by to nešlo!

V září znovu začneme přípravu na další sezónu, a tak každý kdo by chtěl zkusit tento skvělý sport, ať se nebojí ozvat – prostřednictvím telefonu, facebooku či webu – rádi uvidíme každého nového zájemce!

Autor: red., M. Kolařík, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

MFF Šumperk – čtvrtek 15. srpna

Fotek: 33
Přidáno: 15.08.2019

MFF Šumperk – středa 14. srpna

MFF Šumperk – středa 14. srpna

Fotek: 37
Přidáno: 14.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.