Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího motorkáře

23.04.2018 - Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího...

Počasí

prehanky-dest

23.04.2018 - Pondělí

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

oblacno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 17 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Festival Blues Alive dává šanci novým talentům

18. prosince 2016 - 12:00

Zpět na seznam článků

Přihlaste se do soutěže Blues Aperitiv 2017

Festival Blues Alive dává šanci novým talentům

Blues Aperitiv 2016 archiv: sumpersko.net

Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům garantuje pořadatel postup na Blues Alive 2017, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. „Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika,“ oslovuje kapely produkční šumperského domu kultury Michaela Horáková.

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům! Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku.

Blues Aperitiv 2016 archiv: sumpersko.net

Termín osmnáctého ročník Blues Aperitiv je stanoven na sobotu 18. března od devatenácti hodin. Festival se uskuteční ve velkém sále domu kultury.

Kapely, které mají zájem se zúčastnit, mohou zasílat přihlášky do 15. ledna. „Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě, další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely. Zaslání demonahrávky je bezpodmínečně nutné pro základní výběr,“ uvedla Michaela Horáková, která upřesnila: „Muzikanti mohou poslat buď klasické CD, demosnímek, nebo také zaslat link na elektronický přehrávač.“

Blues Aperitiv 2016 archiv: sumpersko.net

Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale nepostoupily. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno sedm postupujících a dva náhradníci. „Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky,“ dodává Horáková.

Autor: red., M. Horáková

Fotogalerie

Blues Aperitiv 2016     archiv: sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.