Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Oslava růží v olomouckém Rozáriu

03.07.2020 - Oslava růží v olomouckém Rozáriu - Vyznání růžím...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Festival „Léto u zámku“ v Zábřehu

21. června 2019 - 11:26

Zpět na seznam článků

Nabídne hity legendárních kapel a úspěšné filmy

Festival „Léto u zámku“ v Zábřehu

Po čem muži touží - AnnaPolívková, Oldřich Navrátil zdroj foto: cinemart.cz

Také o letošních prázdninách ožije amfiteátr před zámkem na Masarykově náměstí pohodovou muzikou a několikrát se promění i v letní filmovou scénu.

Na akce pod otevřeným nebem sem Zábřežská kulturní pozve obyvatele a návštěvníky města vždy během čtvrtečních večerů. „Od poloviny července až do 22. srpna u zámku nabídneme tři atraktivní koncerty a čtyři filmy, které patřily v posledním půlroce v Zábřehu k nejnavštěvovanějším,“ uvedl Zdeněk David z kulturního domu.

Festival Léto u zámku tak odstartuje ve čtvrtek 11. července projekcí veleúspěšné komedie Po čem muže touží, která pojednává o tom, jestli to mají v životě snazší muži nebo ženy. „Úspěšný režisér Rudolf Havlík v ní vyslal Jiřího Langmajera do ženského těla Anny Polívkové, ale ponechal mu mužské myšlení,“ popsal hlavní zápletku filmu à la Tootsie David.

O týden později rozezní náměstí kapela Parní Lucie, která připomene nejen všechny zásadní hity legendární Lucie, ale také jejího frontmana Davida Kollera.

Parní Lucie zdroj foto: web Parní Lucie

Poslední červencový čtvrtek promítne „kino pod hvězdami“ divácky úspěšnou českou komedii Ženy v běhu v hlavních rolích se Zlatou Adamovskou, Terezou Kostkovou, Veronikou Kubařovou a Jenovéfou Bokovou.

V srpnu nabídne Léto u zámku největší hity legendy českého bigbítu skupiny Katapult v podání výborných muzikantů z kapely Katapult Cover Band a strhující rockovou show, kterou příchozím naservíruje „po čertech dobrej“ Tabák – Kabát revival z Uherského Hradiště. Ten patří k nejvyhledávanějším kapelám české revivalové scény. Chybět nebudou ani filmové projekce pod širým nebem, mj. kasovní trhák Bohemian Rhapsody popisující jedinečnou životní a uměleckou jízdu Freddieho Mercuryho.

Koncerty mají začátek vždy ve dvacet hodin, letní kino po setmění, v červenci tedy přibližně v jednadvacet hodin. V případě nepřízně počasí se filmová představení přesunou do kina Retro

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Po čem muži touží - AnnaPolívková, Oldřich Navrátil    zdroj foto: cinemart.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.