Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 22. května 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

ZUŠ OPEN 2019

22.05.2019 - ZUŠ OPEN 2019 - Pozvánka na happening v Šumperku

Počasí

22.05.2019 - Středa

Teplota: 13 / 12 - obcasny-Déšť

23.05.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 12 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Festival Preludium Aloise Motýla vstupuje do 44. ročníku

23. ledna 2017 - 08:40

Zpět na seznam článků

Těšit se můžete i na netradiční hudební žánry

Každým rokem připravují pořadatelé dramaturgii s vědomím, aby byla zajímavá a pokud možno reflektovala původní myšlenku festivalu, a to pomoci v počátku kariéry mladým a začínajícím umělcům.

Při přípravě 44. ročníku se rozhodli trochu vybočit z řady běžných koncertů klasické vážné hudby, ale přitom zachovat jistou souvislost. Vznikla idea pozvat na koncerty festivalu v letošním roce ty umělce, kteří jsou svým původním zaměřením svázáni s klasickou vážnou hudbou, ale není to momentálně jejich doména.

Zahajovací koncert se uskuteční v pondělí 13. února od devatenácti hodin v klášterním kostele v Šumperku a představí se nám vokální soubor Timbretone. Smíšený česko-polský soubor je složen pouze ze zpěváků, kteří zpívají tzv. „a capella“, čili bez doprovodu. Ačkoliv všichni klasicky studovaní zpěváci, v programu koncertu zazní skladby od popu přes jazz až po souborem milovaný folklór. Rádi též hledají nové zvukové možnosti. Jejich nástroji jsou jejich hlasy.

Preludium - pozvánka zdroj: DK

Následující koncert festivalu v pondělí 27. února nabídne šumperskému publiku vystoupení Kvarteta Apollon. Mimořádné smyčcové kvarteto zařadí do svého programu hudby klasických mistrů M. Ravela nebo E. Schulhoffa, ale nabídnou nám také skladby autorů jazzových a swingových. Také tento koncert se uskuteční od devatenácti hodin v klášterním kostele v Šumperku.

Koncertem v pondělí 13. března se v Šumperku v klášterním kostele představí se svým originálním programem flétnistka Lenka Kozderková Šimková. Lenka je šumperská rodačka a přijala pozvání vystoupit v komponovaném literárně hudebním pořadu Flétna a poezie. Těšit se můžete nejen na umění flétnistky Kozderkové Šimkové, ale také na poezii v podání herce Františka Kreuzmanna.

Závěrečný festivalový koncert v pondělí 27. března otevře vrátka velice netradičnímu hudebnímu žánru, a tím je argentinské tango. Seskupení Escualo Quintet je složeno z profesionálních klasických vystudovaných hudebníků hrajících na housle, kytaru, klavír, kontrabas a bandoneon (druh akordeonu). Převážná část repertoáru souboru nabízí skladby Astora Piazzolly, který je považován za duchovního otce a největšího propagátory argentinského tanga na světě, nicméně budou k slyšení i skladby jiných autorů.

Vstupenky jsou k dispozici v pokladně DK Šumperk.

Autor: red., a.č., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Mikulov bavil Šumperk I.

Mikulov bavil Šumperk I.

Fotek: 36
Přidáno: 13.05.2019

Mikulov bavil Šumperk II.

Mikulov bavil Šumperk II.

Fotek: 42
Přidáno: 13.05.2019

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Velikonoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 23
Přidáno: 20.04.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.