Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 28. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák

28.01.2022 - Vloni inspektoři zjistili jediný nevyhovující burčák -...

Počasí

28.01.2022 - Pátek

Teplota: 2 / 0 - prehanky-Sníh

29.01.2022 - Sobota

Teplota: 4 / -1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Festival populárně-vědeckých filmů AFO má novou ředitelku

17. prosince 2021 - 13:12

Zpět na seznam článků

Nejstarší českou přehlídku v oblasti kinematografie povede Eva Navrátilová

Festival populárně-vědeckých filmů AFO má novou ředitelku

ilustrační foto z festivalu zdroj: upol

Mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) povede od 1. ledna Eva Navrátilová. V čele festivalu, který od roku 1966 pořádá Univerzita Palackého v Olomouci (UP), vystřídá po čtyřech letech Jakuba Ráliše. Ten se od nového roku ujme řízení Vlastivědného muzea v Olomouci. 

Absolventka Univerzity Palackého bude v historii festivalu první ženou, která ho povede. Na půdě AFO přitom není žádným nováčkem. V době svých vysokoškolských studií totiž na přehlídce filmů působila jako vedoucí komunikace. „Pro mě i pro celý organizační tým je AFO srdeční projekt, který za sebou má dlouhou historii i spoustu úspěchů. Po dvouleté pauze, kdy se akce odehrála v online prostředí, pevně doufáme, že zase budeme moct uspořádat živý festival,“ věří v úspěch akce Eva Navrátilová.

Eva Navrátilová zdroj foto: upol

Za současnou popularitou festivalu AFO stojí podle slov Víta Procházky, prorektora pro komunikaci a studentské záležitosti UP, skvělá práce lidí, kteří se jeho organizaci věnovali a věnují zejména v posledních patnácti letech. „Do organizace jsou zapojeni naši studenti, kteří mají jedinečnou možnost vyzkoušet si práci na přípravě prestižního mezinárodního filmového festivalu. Z tohoto pohledu je AFO naší vlajkovou lodí a velký dík za to patří také dosavadnímu řediteli festivalu Jakubu Rálišovi. Nové kapitánce Evě Navrátilové přeji dobrý vítr do plachet a samé šikovné lidi na palubě,“ doplnil prorektor.

Následující, už 57. ročník AFO se koná od 26. dubna do 1. května příštího roku a tentokrát bude zastřešujícím tématem Naděje. „V kontextu uplynulých dvou let věříme, že je to téma, které je ve společnosti třeba připomínat a zároveň kriticky zkoumat. Naděje v tématu AFO57 zdůrazňuje osobní dosažení konkrétních cílů každého jednotlivce. Naděje je přesvědčení, že člověk může jednat tak, aby se věci nějakým způsobem zlepšily. Toto přesvědčení je univerzální motivací nejen celého světa vědy, ale je důležité pro veškeré směřování lidstva a současné civilizace obecně,“ přiblížil hlavní téma festivalu Ondřej Kazík, vedoucí programu.

Již teď je do soutěže, která je jeho nedílnou součástí, přihlášených přes tři tisíce dokumentárních filmů. „Máme předjednané fantastické hosty a chceme udělat maximum pro to, aby se festival uskutečnil hladce a ve vysokém standardu, na který byli účastníci zvyklí. Bude to po dlouhé pauze výzva, ale v týmu se řídíme heslem, že chceme vytvořit takový festival, jaký bychom chtěli sami navštívit. A vlastně už se té živé interakce s návštěvníky nemůžeme dočkat! Věřím, že poháněni touhle euforií posuneme příští AFO zase o úroveň výš,“ usmála se nová ředitelka, která se do Olomouce přestěhovala z Brna.

Mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc (AFO) pořádá Univerzita Palackého již více než padesát pět let, konkrétně od roku 1966. Festival tak patří mezi nejstarší české přehlídky v oblasti kinematografie. Podle počtu akreditovaných diváků se jedná o jeden z nejnavštěvovanějších filmových festivalů v ČR.

Eva Navrátilová vystudovala magisterský obor Teorie a dějiny dramatických umění na Univerzitě Palackého v Olomouci. Již během svých studií začala pracovat na AFO, kde od roku 2010 působila jako vedoucí komunikace. Pracovala také pro filozofickou i pedagogickou fakultu, občanské sdružení Pastiche Filmz, Letní filmovou školu, festivaly Cinepur Choice, Anifest a PAF, kde rok působila v roli ředitelky. V roce 2013 přesunula své pracovní aktivity do Brna na oddělení komunikace jedné z fakult Masarykovy univerzity a sedm let působila na marketingovém oddělení VIDA! science centra, mimo hlavní pracovní poměr pak spolupracovala třeba s distribuční společností Aerofilms nebo s Českou asociací science center.

Autor: red., E. Havrlant

Fotogalerie

ilustrační foto z festivalu                   zdroj: upol

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.