Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli první!

19.04.2018 - Juniorský maraton. Šumperští gymnazisté doběhli...

Počasí

skorojasno

19.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

skorojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 23 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Film Zádušní oběť uvede Retro v exkluzivní předpremiéře

07. března 2017 - 18:53

Zpět na seznam článků

Autorem scénáře je Vladimír Körner

Film Zádušní oběť uvede Retro v exkluzivní předpremiéře

Film Zádušní oběť uvede Retro v exkluzivní předpremiéře zdroj foto: z.k.

Režisér Jiří Svoboda se po třiceti letech spojil s legendárním scenáristou Vladimírem Körnerem, aby spolu natočili televizní film Zádušní oběť. Kriminální drama z počátku 20. století, ve kterém hlavní roli policejního komisaře Mondla ztvárnil slovenský herec Milan Kňažko, představí zábřežským divákům v kině Retro tvůrci filmu spolu s hereckou delegací v sobotu 18. března.

Jiří Svoboda a Vladimír Körner se tímto filmem vrátili ke spolupráci poprvé od oceňovaného snímku Zánik samoty Berhof z roku 1983.

Příběh nového kriminálního thrilleru začíná v roce 1915, na začátku světové války, kdy komisař Mondl přijíždí z Vídně do českého městečka, aby tu vypátral sériového zabijáka mladých mužů. Příběh o násilí, které plodí zase jen násilí, přibližuje režisér citací z Körnerova textu: „Jedna postava říká, že mír trval příliš dlouho a lidé se už nemohli dočkat, až budou zabíjet. Zapomněli, že budou i zabíjeni. V tom je látka aktuální, vždy přijde generace, jež si z dějin nebere poučení,“ uvedl Svoboda.

pozvánka zdroj: z.k.

Film Zádušní oběť byl natočený pro Českou televizi. „Budou ho uvádět pouze kina v Třebíči, kde se film z velké části natáčel, a v Zábřehu, odkud pochází autor scénáře Vladimír Körner. Ten přijede do našeho biografu film osobně uvést spolu s režisérem Jiřím Svobodou a také herci Tomášem Töpferem, Václavem Jiráčkem, Petrem Motlochem a Kajetánem Písařovicem,” láká diváky na výjimečné setkání vedoucí kina Věra Smrčková.

Snímek Zádušní oběť uvede Retro od 17.30 hodin, vstupné činí příznivých 70 korun, a to včetně sklenky kvalitního vína. Rezervace vstupenek ZDE

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Film Zádušní oběť uvede Retro v exkluzivní předpremiéře   zdroj foto: z.k.

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.