Úterý 19. února 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letošní Preludium nabízí mladé hvězdy

18.02.2019 - Letošní Preludium nabízí mladé hvězdy - A dává...

Počasí

Jasno

19.02.2019 - Úterý

Teplota: 8 / 1 - Jasno

Zataženo

20.02.2019 - Středa

Teplota: 8 / 1 - Zataženo

Finále letošního ročníku Horské výzvy mají běžci na dohled

13. září 2018 - 14:19

Zpět na seznam článků

Závěrečná štace seriálu tradičně vybíhá z Pece pod Sněžkou

Finále letošního ročníku Horské výzvy mají běžci na dohled

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Už jen několik posledních dnů zbývá do konce on-line registrace k závěrečnému závodu.

Poslední štace se uskuteční už příští víkend v Krkonoších (21. – 22. září), ale už tuto sobotu se uzavírají výhodnější elektronické přihlášky. „Z důvodu pozdějšího odhalení jednotlivých tras závodů jsme tentokrát zcela výjimečně posunuli i termín konce on-line registrací. Ty budou uzavřeny pět minut před sobotní půlnocí. Kdo se ale zaregistrovat nestihne, hlavu samozřejmě věšet nemusí - stále bude možné se ke startu přihlásit na místě v den konání závodu,“ upozornil ředitel seriálu Pavel Zitta.

Běžci mají poslední šanci získat cenné body do celkového hodnocení. Samotné vyhlášení celého seriálu pak proběhne v polovině října na Pálavě při nadstavbovém bonusovém závodě.

Ani při závěrečné páté štaci osmého ročníku běžecké série nemohou chybět tři délky tras – Long, Half nebo Short, při které mohou běžci překonat nejen konkurenty, ale především sami sebe a odhodlaně navázat na motto závodu – „Dej Výzvu“.

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Opět je možné běžet jako jednotlivec, dvojice nebo se svým psem v kategorii dogtreking. Na větší atraktivitě tratí se od loňska podílí ambasador závodu a zkušený horský ultraběžec Pavel Brýdl, který i na místě účastníkům dá závěrečné tipy, jak závod co nejlépe zdolat.

RP HV archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Těžké trasy jsou ale navrženy tak, aby si je jak užili zkušení borci, tak je současně zvládli zdolat i úplní amatéři. Také v Krkonoších je připraven nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou.

Ten se jde na zcela nové výrazně atraktivnější sedmikilometrové trati. Polovina výtěžku ze startovného včetně dalších příspěvků poputuje přímo na konto malému Kubíkovi, který od narození trpí svalovou dystrofií. „Poslední bodovaný závod sezóny už netrpělivě vyhlížíme. Krkonoše patří tradičně k vrcholům seriálu, ke kterému mnozí vzhlíží. Přece jen po této královně českých hor už přijde jen vyhlášení celkových vítězů a nadstavbový závod na Pálavě, který si běžci užívají už trochu jiným způsobem. Těším se, kolik nových tváří se nám podařilo namotivovat, aby předposlední zářijový víkend neseděly doma,“ láká do Krkonoš ředitel Pavel Zitta.

Autor: red., P. Pátek, foto:P. Pátek PatRESS.cz

Fotogalerie

RP HV            archiv: P. Pátek PatRESS.cz

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.