Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 22. května 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České republiky

22.05.2018 - Studenti z Jeseníku postavili Národní knihovnu České...

Počasí

prehanky-dest

22.05.2018 - Úterý

Teplota: 20 / 8 - Přeháňky-Déšť

prehanky-dest

23.05.2018 - Středa

Teplota: 20 / 12 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Finalisté 19. ročníku soutěže Blues Aperitiv

10. února 2018 - 09:38

Zpět na seznam článků

Jsou již známi

Finalisté 19. ročníku soutěže Blues Aperitiv

Blues Aperitiv zdroj foto: archiv šumpersko.net

Na začátku února vybrala odborná porota složená s hudebních publicistů, aktivních muzikantů a festivalových promotérů sedm skupin, které se mohou naživo představit v rámci finálového koncertu Blues Aperitiv v sobotu 10. března ve velkém sále DK Šumperk.

Blues Aperitiv zdroj foto: archiv šumpersko.net

Do 19. ročníku soutěže Blues Aperitiv se přihlásilo 36 kapel z Česka, Slovenska, Polska a Spojených států amerických. „Letošní přihlášené kapely pokryly stylově široké spektrum hudby, spojené s blues. Na rozdíl od minulých let zde nebyl nikdo "žánrově irelevantní", tedy žádná kapela z těch, které se hlásí na všechny festivaly bez ohledu na jejich zaměření. K pozitivům letošního ročníku patří i zřetelný důraz na vlastní autorskou tvorbu,“ říká dramaturg festivalu Ondřej Bezr.

seznam zdroj: DK

„Naopak to nejzásadnější negativum se táhne vlastně celými dějinami Blues Aperitivu: mnohé z méně ostřílených kapel mají evidentní problém s nahráváním ve studiu a zaslané nahrávky nejspíš přesně nevypovídají o jejich skutečných kvalitách. Ty může porota jen odhadovat a práci jí to logicky ztěžuje,“ uzavírá Ondřej Bezr.

Blues Aperitiv 2017 zdroj foto: šumpersko.net

Ze sedmi vybraných kapel vzejdou dva vítězové, kterým pořadatelé garantují místa v hlavním programu renomovaného festivalu Blues Alive, který se letos koná v termínu od 15. do 17. listopadu. Avšak zkušenost z minulých ročníků dává naději více než pouze dvěma souborům. „I další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu či uspějí v diváckém hlasování, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive či na přehlídkách v Polsku,“ doplnil ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Blues Aperitiv zdroj foto: archiv šumpersko.net

Finálový koncert soutěže Blues Aperitiv se uskuteční v sobotu 10. března v DK Šumperk od devatenácti hodin. Vstupné je 90 korun.

Autor: red., d.k., M. Horáková

Fotogalerie

Blues Aperitiv           zdroj foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.