Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Folková legenda Pavel Žalman v Šumperku

07. října 2021 - 18:25

Zpět na seznam článků

Oslaví s fanoušky životní jubileum

Folková legenda Pavel Žalman v Šumperku

Pavel Žalman zdroj foto: DK

Zpívá, aby bylo lidem dobře. Snad i proto se stal českou folkovou legendou, která těší svým hlasem i texty publikum už přes půl století.

Pavel Žalman Lohonka letos oslavil 75. narozeniny a při příležitosti životního jubilea uspořádal narozeninové turné, v rámci kterého zavítá i 13. října do Šumperka. „Velmi nás těší, že právě šumperský dům kultury byl zařazen do slavnostního turné a může se tak připojit ke gratulantům. Zazní nezapomenutelné písničky Jantarová země, Jdem zpátky do lesů, Dej mi tón, Kdyby tady byla taková panenka, Hodina usmíření, Mys Horn, nebo Ho ho Watanay,” zve produkční domu kultury Michaela Horáková.

Pavel Lohonka působí na hudební scéně od roku 1968 - nejprve ve skupině Minnesengři, se kterou nahrál devět alb. Později v roce 1982 založil vlastní kapelu Žalman & spol., která v různých sestavách koncertuje nepřetržitě až do současnosti.

Žalman a Spol. zdroj foto: DK

Vydal jednadvacet autorských desek a sedm výběrů. K padesátinám na scéně natočil film Žalman – Naslouchám tichu Země. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Je jedním z hlavních zakladatelů festivalu Zahrada a jako první folková stálice se zapojil do hnutí Folk žije! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem – přibližovat lidem tento žánr a zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií.

V letošním roce fanoušky potěšil nový CD Všechno je teď, které je syntézou všeho, co si kapela v posledních letech vyzkoušela - jazzové album, práce na scénické hudbě pro film. Přitom ale písně mají pokoru, poetiku a moudrost, na které jsou posluchači u Žalmana zvyklí.

Ve velkém sále Domu kultury Šumperk vystoupí Pavel Žalman & Spol. ve středu 13. října od 19 hodin. Vstupné na sezení v předprodeji je 250 Kč, v den akce za 300 korun.

Autor: red., M. Horáková - DK, zdroj foto: Dk

Fotogalerie

Pavel Žalman                     zdroj foto: DK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.