Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 17. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Plavby Olomouc představily dlouho očekávanou novinku

17.11.2019 - Plavby Olomouc představily dlouho očekávanou novinku - ...

Počasí

17.11.2019 - Neděle

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

18.11.2019 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Folkoví Nezmaři zazáří v Šumperku

28. října 2018 - 18:46

Zpět na seznam článků

Letos totiž slaví již čtyřicet let existence

Ve čtvrtek 1. listopadu se od sedmi večer v šumperském domě kultury uskuteční výroční koncert legendární skupiny Nezmaři. Letos totiž slaví již čtyřicet let existence v hudebních vodách folku a country. Během vystoupení zazní písničky od jejich počátků až po současnost - například Ráno bylo stejný, Bodláky ve vlasech, Musíš jít dál, Písek a Růže. Díky speciální videoprojekci publikum uvidí i spoustu jedinečných fotografií spojených s historií skupiny.

Nezmaři zdroj foto: DK Šumperk

Ta byla založena počátkem roku 1978 čtyřmi „otci zakladateli“ Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla. Krátce na to se ale Nezmaři osamostatnili a postupem času se stali jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény. Po řadě nejrůznějších personálních změn se nakonec v posledních patnácti letech ustálila podoba skupiny na pánském triu Pavel Zajíc, Antonín Hlaváč (kytary), Pavel Drengubák (kontrabas) a zpěvačce i hráčce na klávesy Šárce Benetkové.

Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně, ale i světová folková klasika. Nezmaři každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku, právem proto patří mezi nejlepší vokální soubory u nás. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v daném žánru udělují. Kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk & Country. Na svém kontě mají třináct samostatných alb a DVD Nezmaři třicet let. „Návštěvníci uslyší nové skladby, ale i známé nezmarovské písničky. Program koncertu proto nabídne celistvý vhled do hudební historie této oblíbené stálice české hudební scény,“ uvedla produkční domu kultury Michaela Horáková.

Unikátní slavnostní koncert folkových Nezmarů začíná ve čtvrtek 1. listopadu od devatenácti hodin ve velkém sále domu kultury. Vstupenky na sezení lze zakoupit v předprodeji za 200 korun, v den akce podraží o padesát korun.

Online rezervace vstupenek ZDE.

Autor: red.,dk - M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.