Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 25. září 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Obnova lesů zrychluje

24.09.2021 - Obnova lesů zrychluje - Červené zóny postupně zelenají

Počasí

25.09.2021 - Sobota

Teplota: 20 / 11 - PoloJasno

26.09.2021 - Neděle

Teplota: 21 / 10 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

For Model 2020 láká na moderní Gaming zónu

03. března 2020 - 10:15

Zpět na seznam článků

AKTUALIZOVÁNO! Soutěž robotů i legendární Škodu 130 RS.

For Model 2020 láká na moderní Gaming zónu

ilustrační foto - pozvánka na výstavu zdroj: P. Hamouzová

Výstava modelů, sběratelských exponátů a her For Model 2020 zavede všechny malé i odrostlejší návštěvníky do kouzelného světa plného her a fantazie. Letadla, lodě, vrtulníky, gaming zónu, 3D tisk, soutěž robotů - to vše nabízí 18. ročník výstavy, který se uskuteční 13. – 15. března v pavilonu A a E na Výstavišti Flora Olomouc. Součástí třídenní výstavy je již 6. ročník prodejní expozice hraček, stavebnic a deskových her.

Letošní výstava bude plná hravých aktivit a živých ukázek, které vtáhnou do děje i samotné návštěvníky. „Lákadlem pro mladší ročníky je Gaming zóna s virtuální realitou, konzolovým stanovištěm s počítači a videohrami. Poprvé se také na výstavě uskuteční národní soutěž robotů RoboTrip - spring, konaná pod záštitou děkanky PdF UP v Olomouci profeorky Libuše Ludíkové a předsedkyní představenstva Výstaviště Flora Olomouc Evy Fuglíčkové,“ dodává garantka akce Dagmar Maixnerová.

Modelářská expozice okouzlí tradiční modeláře a historické nadšence. V pavilonu A se předvedou v akci historické bitevní lodě a ponorky v instalovaném jezírku. Dále budou k vidění modely historických letadel, vrtulníků či závodních a nákladních RC automobilů.

ilustrační foto - pozvánka na výstavu zdroj: P. Hamouzová

ilustrační foto - pozvánka na výstavu zdroj: P. Hamouzová

Expozice funkčních historických vozů a těžké vojenské techniky před pavilonem A nabízí jedinečnou podívanou na legendární - Škoda 130 RS, která závodila na Ralley Monte Carlo v roce 1977 a tanky Praga AH -IV a Austin2 z roku 1915. K historickým unikátům bude patřit také ukázka zapomenuté technologie dálnopisu z Telex Museum.

Pavilon E bude patřit železnicím a vláčkům. Pohyblivé unikátní lokomotivy a motorové vláčky potěší všechny generace návštěvníků. Na jedinečnou projížďku historickou parní lokomotivou z roku 1898 lákají v sobotu 14. března České dráhy. Trasa povede z Olomouc hl.n.; Olomouc – Nová ulice; Olomouc město; Olomouc – Řepčín.

AKTUALIZOVÁNO 10. března: Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu ČR a Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vláda ČR od úterního večera (10. 3. 2020) zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob do odvolání. Z tohoto nařízení rušíme akci FOR MODEL 2020, která se měla konat ve dnech 13. – 15. 3. 2020. O náhradním termínu akce budeme informovat co nejdříve.

Všem návštěvníkům, kteří si již koupili vstupenku v online předprodeji, bude částka automaticky vrácena v plné výši na jejich platební kartu do 3-5 dní.

Zrušení konání výstav platí v tuto chvíli na akci For Model 2020. Ohledně akce Jarní Flora Olomouc budeme média a veřejnost průběžně informovat v souladu s nařízením Úřadu vlády ČR.

Autor: red., P Hamouzová, zdroj foto: P. Hamouzová

Fotogalerie

ilustrační foto - pozvánka na výstavu     zdroj: P. Hamouzová

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Hradba 2021

Hradba 2021

Fotek: 18
Přidáno: 23.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Dny evropského dědictví v Zábřeze II.

Fotek: 54
Přidáno: 14.09.2021

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Dny evropského dědictví v Zábřeze

Fotek: 45
Přidáno: 14.09.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.