Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 7 / 1 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 2 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Fotbalové hvězdy se vracejí do Šumperku

09. června 2020 - 18:53

Zpět na seznam článků

Na Ondrášovka Cup

Fotbalové hvězdy se vracejí do Šumperku

ilustrační snímek zdroj foto: Ondrášovka Cup

Finálová fáze letošního ročníku Ondrášovka Cupu, který je oficiálním Pohárem mládeže FAČR U8 – U13, odstartuje v Šumperku turnajem nejstarších hráčů do 13 let. Po dlouhém fotbalovém půstu organizátoři připravili nejen krásné fotbalové souboje plné emocí, ale také setkání s hvězdami českého fotbalu. Do Šumperku zavítá například bývalý kapitán národního týmu Tomáš Ujfaluši a jeho reprezentační spoluhráči Marek Heinz a Radoslav Kováč.

Zápasy se odehrají na stadionu v Žerotínově ulici o víkendu 13.–14. června za přítomnosti kamer České televize. Vzhledem k aktuální situaci dlouho nebylo jisté, jestli bude možné hrát. O to větší je radost organizátorů nad tím, že vše nakonec klaplo: „Dělali jsme, co se dalo, abychom jednak zajistili bezpečí mladých hráčů, a zároveň jim nevzali možnost změřit síly s vrstevníky z celé republiky, včetně přípravek velkých ligových klubů. Do zápasů nastupují všichni vždycky s ohromným nasazením a věřím, že letos tomu rozhodně nebude jinak,“ říká manažer projektu Petr Lacina. Zároveň ale organizátoři slibují dodržení všech bezpečnostních pravidel. „Diváky na zápasech rádi uvítáme, budeme ale zároveň pečlivě sledovat dodržení limitu 500 osob pro každé sportoviště a kontrolovat vstup a výstup diváků tak, aby nedošlo k porušení aktuálního vládního nařízení,“ ujišťuje Petr Lacina.

Na důležitost turnaje pro přípravu budoucích fotbalistů loni poukazoval i rodák z nedalekého Rýmařova Tomáš Ujfaluši, který ve své bohaté kariéře vyhrál s Atlétikem Madrid Evropskou ligu. „Turnaje jako Ondrášovka Cup mají pro rozvoj kluků nezastupitelný význam. Potřebují vidět, jak na tom jsou ve srovnání se stejně starými hráči z jiných klubů,“ řekl bronzový medailista z mistrovství Evropy v roce 2004.

program zdroj: Vojtěch Meravý

Právě Tomáš Ujfaluši a jeho někdejší spoluhráč Marek Heinz pomohli přilákat na Tyršův stadión i další známé jméno českého fotbalu, mistra Evropy do 21 let z roku 2002 Radoslava Kováče. „Jsem moc rád, že mi účast v Šumperku konečně vyšla. Věděl jsem, že Marek s Tomášem už tu byli a nechtěl jsem rodnému městu zůstat nic dlužen. Mám odtud krásné vzpomínky, za TJ Šumperk jsem odehrál spoustu zápasů. I když s fotbalem jsem začínal kousek vedle, v Loučné nad Desnou,“ vysvětluje bývalý hráč Spartaku Moskva nebo West Hamu United.

I když je letos v Ondrášovka Cupu spousta věcí jinak, jedna z nich se nemění. I tentokrát nabídne přímý vstup z turnaje ve svém programu Česká televize. „Jde o projekt, který má podle nás velký smysl. Je skvělé, že i přes nedávnou koronavirovou krizi si budou moct mladí fotbalisté zahrát a ukázat veřejnosti, kam se za minulou sezónu posunuli. A není přitom vůbec důležité, jestli z nich budou jednou reprezentanti nebo si jen odnesou krásné vzpomínky a sportovního ducha,“ uzavírá známý moderátor Pavel Čapek, který bude přenosy komentovat.

Autor: red., Vojtěch Meravý

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: Ondrášovka Cup

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.