Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 07. června 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Gymnastky TJ Šumperk závodily v Prostějově

07.06.2023 - Gymnastky TJ Šumperk závodily v Prostějově - Reportáž...

Počasí

07.06.2023 - Středa

Teplota: 22 / 10 - Zataženo

08.06.2023 - Čtvrtek

Teplota: 25 / 13 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

GK Šumperk na GympCap 2023

21. dubna 2023 - 17:01

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu ve Znojmě

GK Šumperk na GympCap 2023

GK Šumperk na GympCap 2023 zdroj foto: GK Šumperk

V brzkých ranních hodinách nejmladší členky GK Šumperk vyrazily do Znojma na Gym Cup 2023. Jednalo se o náročné sportovní klání, neboť po brzkém budíčku se děvčata musela zkoncentrovat a soustředit, aby co nejlépe zvládla ženský gymnastický čtyřboj – přeskok, bradla, kladina, prostná.

Poprvé si tak vyzkoušela zcela nové, náročné sestavy výkonnostní gymnastiky linie A. Jedná se o nevyšší soutěž v ČR pro děvčata v tomto věku. Závodu se zúčastnila Karolína Štefková, která trénuje teprve od listopadu, Natálie Hoždorová si sestavy vyzkoušela již na podzim na krajském přeboru, ale mimo soutěž. Tereza Štěpánková, po loňském zvládnutí výkonnostního stupně VS0A, nastoupila v novém výkonnostním stupni VS1A. Děvčata zvládla sestavy dle rozpisu české gymnastické federace. Musí je zacvičit naprosto přesně a v pořadí, která jsou uvedena v závodním programu. Sebemenší odklon od pravidel je trestán přesně stanovenou srážkou.

Holky zvládly sestavy na výbornou, všechny prvky jim byly uznány, a tudíž měly nejvyšší možné výchozí známky. Tereza si poprvé zacvičila sestavu na hudbu. Nervozita a nejistota se podepsala na výkonu, když se dostala mimo rytmus. Má ale měsíc čas, aby vše dopilovala a na krajském přeboru vše klaplo. Sestavu na akrobě si opět vyzkouší příští týden v Brně. Závodu ve Znojmě se z důvodu nemoci nemohla zúčastnit Kateřina Stromšíková.

Po dlouhém závodu a s hodinovým zpožděním se v odpoledních hodinách děvčata dočkala vyhlášení.

V kategorii VS0A se na 7. místě umístila Natálie Hoždorová a o dvě desetinky za ní na 8. místě byla Karolína Štefková z celkového počtu 27 závodnic.

Velké překvapení pro trenérku i samotnou závodnici  Terezu Štěpánkovou bylo vyhlášení v kategorii VS1A. Z dvaceti závodnic se Terka umístila na výborném 3. místě, kdy nestačila pouze na závodnice z GK Vítkovice a ze Znojma si odváží pohár a medaili. Závod to byl náročný, organizátory dobře zvládnutý s odměnou pro každého závodníka.

Autor: red., J. Žandová, zdroj foto: - GK Šumperk

Fotogalerie

GK Šumperk na GympCap 2023  zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na GympCap 2023  zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na GympCap 2023  zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na GympCap 2023  zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na GympCap 2023  zdroj foto: GK ŠumperkGK Šumperk na GympCap 2023  zdroj foto: GK Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.