Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 17 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 20 / 9 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

GK Šumperk na červnových závodech

12. června 2019 - 09:41

Zpět na seznam článků

Report z MČR, závodů v Pardubicích a Frýdlantu nad Ostravicí

GK Šumperk na červnových závodech

Třinec - MČR - vyhlášení výsledků zdroj foto: GK Šumperk

O víkendu 1 - 2. června se gymnastický trojlístek (Peterková, Friedlová a Švejkovský) z oddílu GK Šumperk zúčastnil jednoho z nejdůležitějších závodů sezóny - Mistrovství České republiky v Třinci.

Závod víceboje začal v sobotu dopoledne ve Sportovní hale STaRS.

Sportovní hala STaRS Třinec zdroj foto: GK Šumperk

V kategorii KADETEK (2006 -2009) reprezentovala šumperský oddíl Kateřina Friedlová. Společně s 34 závodnicemi z celé ČR nastoupila před přísné rozhodčí, aby ve víceboji předvedla připravené sestavy a také aby se pokusila probojovat do nedělního finále na jednotlivých nářadích.

Hodnocení rozhodčích však bylo neúprosné, a tak ji nízké výsledné známky odsunuly na 28. místo. Na finálový postup to bohužel Kateřině nestačilo.

Do nedělního finále na jednotlivých nářadích se mohlo kvalifikovat ve všech kategoriích vždy jen 6 nejlepších závodníků z víceboje.

V kategorii KADETŮ (2004 a mladší) se ukázal v dobré závodní formě Jakub Švejkovský, který pod taktovkou trenéra R. Smékala obsadil v šestiboji krásné 5. místo. Za sestavu na koni obdržel čtvrtou nejlepší známku a s tímto výsledkem si zajistil postup do finále. Na dalších čtyřech nářadích (prostná, přeskok, bradla a hrazda) mu bohužel postup do finále těsně unikl a byl zde jen v pozici náhradníka. Přestože se ve finálovém kole Jakubovi nepodařilo zopakovat sobotní výkon, on i jeho trenér byli s celkovým výkonem spokojení.

Kadeti Švejkovský J. zdroj foto: GK Šumperk

V sobotu odpoledne přišla na řadu kategorie JUNIOREK „A“ (2004 - 2006). Byly k vidění náročnější prvky a propracovanější sestavy. Mezi juniorské závodnice se jako jedna z nejmladších zařadila i Klára Peterková - 2006. Za podpory svých trenérů se vrhla do nelehkého boje. Její sestavy byly nižší obtížnosti, než měly její soupeřky, a tak se musela snažit hlavně o bezchybné provedení. Ve čtyřboji obsadila pěkné 12. místo.  Nicméně jejím nejsilnějším nářadím byla kladina, za kterou obdržela třetí nejvyšší známku. Díky tomu se také mohla radovat z postupu do finále. Na přeskoku zůstala jako první náhradnice.

Třinec - MČR - Peterková Klára zdroj foto: GK Šumperk

V nedělním finále obsadila Klára Peterková krásné 5. místo, které je v silné konkurenci závodnic z vyhlášených oddílů z Prahy, Brna a Liberce pro mladou gymnastku velkým úspěchem.

I přesto, že si z MČR – mistrovské třídy naši gymnasti nedovezli žádnou medaili, získané zkušenosti a další motivace jsou pro ně stejně cenné. Výkony všech a pěkná umístění jsou výsledkem mnoha hodin dřiny, píle a odříkání a určitě stojí za obdiv.

finalistky na kladině zdroj foto: GK Šumperk

Pro tuto trojici gymnastů tímto však závodní sezóna nekončí. Koncem června doplní gymnastická družstva, aby s dalšími nominovanými sportovci odjeli reprezentovat Olomoucký kraj na Letní Olympiádu mládeže v Liberci. V roce 2017 na LODM v Brně vybojovalo dívčí družstvo 3. místo.

Závod Pardubice

V sobotu 1. června se početná skupina členek GK Šumperk vydala do východočeské metropole Pardubic, aby zde oslavily svůj svátek a ukázaly své gymnastické umění. V závodě „O perníkovou chaloupku“ děvčata zacvičila své sestavy, které byly rozhodčími oceněny vysokými známkami, a tak šumperský oddíl si vysloužil řadu cenných kovů. Sportovní klání bylo určeno nejmladším závodnicím, a tak na scéně byly vidět i teprve čtyřletá děvčátka. Pro většinu z nich to byl úplně první závod. Soutěžilo se ve dvojboji kladina a prostná. Pouze nejmladší závodnice vyměnily kladinu za lavičku.

Kategorii 2014 GK Šumperk reprezentovaly tři závodnice, kdy Terezie Paraska získala zlatý pohár, její oddílová kolegyně Adéla Jurásková stříbrný a bramborovou medaili si odváží Viktorie Peduzzi.

vyhlášení výsledků - závod Pardubice 2014 zdroj foto: GK Šumperk

Nejpočetnější zastoupení měl šumperský oddíl v kategorii 2013. Na stříbrný stupínek vystoupala Lucie Paraska, čtvrtá byla Karolína Řezníčková, sedmá Sofie Hofschneiderová, osmá Veronika Roučková, dvanáctá Marcela Nevrklová, šestnáctá Barbora Opichalová, sedmnáctá Eliška Bělehrádková a dvacátá Nicole Šanovcová.

V kategorii 2012 měl Šumperk další želísko, ale zapomenutí předepsaného prvku stálo Ivanu Svobodovou stříbrnou příčku a bylo z toho desáté místo a Klaudie Ďulíková byla jedenáctá. V kategorii 2011 se z bronzu mohla radovat Adéla Keclíková. Děkujeme trenérkám za vzornou přípravu a děvčatům za reprezentaci oddílu i města Šumperka.

Závod ve Frýdlantu nad Ostravicí

Škola gymnastických mistrů ve Frýdlantu nad Ostravicí pořádala 8. června již 17. ročník frýdlantských her. Jelikož přálo počasí, mohla si děvčata vyzkoušet dvojboj – přeskok a kladina pod širým nebem. Město Šumperk reprezentoval gymnastický klub. Do místa dění vyrazila početná skupina gymnastek, která se utkala ve dvojboji v nejrůznějších kategoriích s gymnastickými oddíly Čech, Moravy a Slovenska. Zejména děvčata ročníku 2008 a 2009 si sem přijela doladit formu na nadcházející MČR výkonnostního stupně VS3 A, které se bude konat v Praze v Černošicích.

společné foto zdroj: GK Šumperk

Výsledky:

kategorie 2011 a mladší: 2.místo Ivana Svobodová, 3. Eliška Langerová, 4. Kristýna Křesinová, 5. Adéla Keclíková, 7. Klaudie Ďulíková, 9. Aneta Unzeitigová, 13. Adriana Směšná

kategorie 2010: 1. místo Markéta Hermannová, 9. Tereza Langerová

kategorie 2009: 1. místo Lenka Machytková, 2. Michaela Janků, 3. Jitka Machytková, 4. Barbora Grežová

kategorie 2008: 1. místo Marie Paraska, 2. Anna Paraska, 5. Amélie Anděla Diňová

kategorie 2007: 1. místo Friedlová Kateřina

kategorie 2006 a starší: 1. místo Adéla Osladilová  

Autor: red., GK Šumperk, J. Žandová, zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

Třinec - MČR - vyhlášení výsledků         zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK ŠumperkGK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk
GK Šumperk na červnových závodech   zdroj foto: GK Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.