Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 09. prosince 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Šumperské kino promítne dva špičkové balety

09.12.2022 - Šumperské kino promítne dva špičkové balety - Z...

Počasí

09.12.2022 - Pátek

Teplota: 3 / 1 - obcasny-Déšť

10.12.2022 - Sobota

Teplota: 4 / 1 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

GK Šumperk v Pardubicích

09. listopadu 2022 - 07:48

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

GK Šumperk v Pardubicích

GK Šumperk v Pardubicích zdroj foto: oddíl

V sobotu 5. listopadu se zúčastnily členky GK Šumperk  „Memoriálu Blanky a Verunky Horákových“ v Pardubicích.

Do Pardubic se sjela stovka gymnastek z různých koutů ČR. Cvičilo se na třech nářadích – bradla, kladina, prostná. Tentokrát závod zahájila nejzkušenější děvčata dle závodního programu II. ligy. Šumperk reprezentovala Michaela Janků, ročníku 2009. V prvním závodě sezóny vše nevyšlo dle její představy a představy paní trenérky Silvie Urbanové, ale v konečném zúčtování si do Šumperka odváží cennou bronzovou medaili. Do druhého sledu nastoupily další členky šumperského oddílu v kategorii VS4B  (ročník 2010-2012) – Ivana Svobodová a Eliška Langerová. Konkurence byla veliká, a tak i malá chybička znamenala ztrátu cenných desetin do celkové známky na jednotlivých nářadích. Obě děvčata do závodu nastoupila s novými sestavami na prostná. Jejich premiéra byla obtížnější, protože se musely vejít do pásu, místo akrobatického čtverce. Při vyhlášení jsme se medaile nedočkaly. Ivka (ročník 2012) získala 9. místo a Eliška 14. místo. Obdobně si vedly ve třetím sledu v kategorii nejmladší závodnice ročníku 2014 - 2015  – Kačka Stromšíková a Tereza Štěpánková (obě ročníku 2015). Děvčata si zacvičila poprvé na vysoké kladině. Sestavu zvládly na výbornou. Na ostatních nářadích se u Terky objevila řada malých chybiček, které ji odsunuly na 21. pozici. Kačka zacvičila krásnou sestavu na bradlech. Celkový počet bodů pro ni znamenalo 8. místo.

Po obědě do závodu nastoupila děvčata kategorie C. Mezi nejmladší děvčata patřila Adéla Jurásková, Viktorie Peduzzi, Ester Evjáková a Terezie Paraska. Holky odvedly skvělou práci a i přes pády, si Ester odváží sedmé místo, Viktorie byla šestá, Terezie čtvrtá a Adéla za sestavy bez pádu získala pohár a medaili za třetí místo.

Další bronzovou medaili do Šumperka veze Lucie Paraska, které vyšel závod na výbornou. Velké zklamání prožila Patricie Petrová, která zacvičila pěknou sestavu na bradlech, prostných, ale úzká kladina byla pro Paťu velkým zrádcem. Bohužel nezúročila skvělou přípravu a dva pády ji odsunuly na osmou příčku. 

Autor: red., J. Žandová, zdroj foto: - GK Šumperk

Fotogalerie

 GK Šumperk v Pardubicích   zdroj foto: oddíl
GK Šumperk v Pardubicích   zdroj foto: oddíl
GK Šumperk v Pardubicích   zdroj foto: oddíl
GK Šumperk v Pardubicích   zdroj foto: oddíl

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Vánoce v Galerii Zámeček ve Vikýřovicích

Fotek: 105
Přidáno: 29.11.2022

Vánoční Šumperk 2022

Vánoční Šumperk 2022

Fotek: 35
Přidáno: 28.11.2022

Blues Alive 2022 III.

Blues Alive 2022 III.

Fotek: 41
Přidáno: 19.11.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.