fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Úterý 30. listopadu 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička po havárii usnula za volantem

30.11.2021 - Opilá řidička po havárii usnula za volantem - Kolize ve...

Počasí

30.11.2021 - Úterý

Teplota: 2 / 0 - Sníh

01.12.2021 - Středa

Teplota: 4 / 2 - obcasny-Déšť

fitnesskotelna

GK Šumperk závodil v Pardubicích

19. listopadu 2021 - 12:43

Zpět na seznam článků

Reportáž z úspěšného sportovního klání

GK Šumperk závodil v Pardubicích

GK Šumperk - společné foto největší výpravy zdroj foto: GK

Na sobotu 13. listopadu GK Šumperk přijal pozvání na Memoriál Blanky a Verunky Horákové. Jedná se o důležitý závod v příjemné atmosféře, který slouží jako prověrka před krajským přeborem s postupem na MČR družstev. Děvčata si tak vyzkoušela trojboj – bradla, kladina a prostná a sestavy, který předvedou v neděli v Prostějově. 

Do Pardubic odjela početná patnáctičlenná skupina. Závodilo se ve třech kategoriích – linie C, VS4B a VS5B. Závodu se mohla zúčastnit i nejmladší děvčata narozená 2014, i když závod pro tento věk vypsán nebyl.

Závodilo se ve dvou sledech. V úvodu se představily nejstarší reprezentantky – VS5B juniorky, které bezchybně zacvičily bradla i akrobacii, ale na zrádné deseticentimetrové kladině zaznamenaly pád. Škoda, ale takový je sport a tak tentokrát mohly pogratulovat děvčatům z východních Čech. Medaile necinkala, ale Sabina Žandová byla čtvrtá, Marie Paraska pátá a její sestra Anička šestá.

O poznání lépe dopadla děvčata kategorie VS5B žákyně, kdy to zacinkalo a hned dvakrát zásluhou Jitky Machytkové, která byla druhá a Barbory Grežové třetí.  Michela Janků po nezdaru na kladině byla šestá.  Barbora měla nejvyšší známku za obtížnost na kladině, když se odhodlala a zařadila dvě blechy za sebou. Jedná se o vazbu, kterou můžeme vidět u kadetek a juniorek. Tuto náročnou vazbu ustála a sklidila od publika potlesk.

Další úspěch zaznamenala Markéta Hermannová, která si svojí výkonnostní zajistila účast v družstvu II. ligy. Bude tak nejmladší členkou družstva  GK Šumperk. Z Pardubic si za pěkný výkon jako nejmladší závodnice této kategorie odváží stříbro.

V kategorii VS4C Šumperk reprezentovala Adriana Směšná a Eliška Langerová. U děvčat byla poznat nervozita a roční pauza od závodů. Přesto za svůj výkon brala Adriana sedmé a Eliška osmé místo.

Poslední kategorií byla VS3C, kde závodila děvčata 2012 a mladší. Zde se blýskla Adéla Jurásková a z Pardubic si odváží stříbrný pohár. Hned za ní skončila její oddílová kolegyně Lucie Paraska s bronzovým pohárem, Ivana Svobodová čtvrtá, Klaudie Ďulíková šestá.

Na závěr byla vyhlášena nejlepší družstva, kdy zlato letos získala domácí TJ Loko Pardubice a hned za nimi GK Šumperk ve složení: Jurásková, Hermannová a Jitka Machytková.

Autor: red., J. Žandová, zdroj foto: GK

Fotogalerie

GK Šumperk - společné foto největší výpravy  zdroj foto: GK
GK Šumperk - VS3C   zdroj foto: GK
GK Šumperk - VS4C     zdroj: GK
GK Šumperk - VS5B žákyně     zdroj foto: GK
GK Šumperk VS4B     zdroj foto: GKGK Šumperk v Pardubicích   zdroj foto: GK

Exkluzivní Fotogalerie

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

východ slunce Šumperk

východ slunce Šumperk

Fotek: 35
Přidáno: 29.10.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.