Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 25. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze

25.05.2022 - Soutěž Podnikavé hlavy zná své vítěze - Prvenství...

Počasí

25.05.2022 - Středa

Teplota: 16 / 11 - obcasny-Déšť

26.05.2022 - Čtvrtek

Teplota: 17 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Galakoncert Evy Urbanové připomene výročí vzniku republiky

11. září 2018 - 17:58

Zpět na seznam článků

První dáma české opery se představí v Zábřehu

Slavnostní atmosféra a výjimečná hudba Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých velikánů zazní v podání Evy Urbanové za doprovodu renomovaného Moravského klavírního tria v sobotu 23. září v zábřežském kulturním domě.

První dáma české opery zde od sedmnácti hodin zazpívá ryze český repertoár na galakoncertu věnovanému stému výročí založení Československé republiky. „Paní Urbanová se představí v mnoha rozdílných rolích jako Libuše, Mařenka či Vendulka v áriích ze slavných oper Bedřicha Smetany, dále jako Fibichova Šárka, Dvořákova Rusalka či Jůlie. Program okoření výběr z Dvořákových Cigánských melodií, oblíbené národní písně Jana Masaryka a virtuózní skladby klavírního tria. Vrcholem slavnostního večera bude árie Kostelničky z Janáčkovy opery Její pastorkyňa, za kterou získala Cenu Thálie,“ uvedl k programu galakoncertu Zdeněk David ze Zábřežské kulturní.

Eva Urbanová zdroj foto: z.k.

Eva Urbanová, jedna z nejvýznamnějších českých operních pěvkyň a sopranistek, již bezmála tři dekády patří k největším hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace také v zahraničí, včetně newyorské Metropolitní opery, milánské La Scaly nebo londýnské Covent Garden.

Operní pěvkyně s fascinujícím jevištním výrazem a zvučným hlasem zavítá do Zábřehu vůbec poprvé.

Doprovázející soubor Moravské klavírní trio vystoupí v tradičním složení – Jana Ryšánková klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello.

Moravské klavírní trio zdroj foto: z.k.

Operní pěvkyně s fascinujícím jevištním výrazem a zvučným hlasem zavítá do Zábřehu letos poprvé. Vstupenky na slavnostní koncert v hodnotě od 390 korun nabízejí, kromě pokladny zábřežského kulturního domu, také prodejní místa v Šumperku, Mohelnici, Štítech a Hanušovicích.

Autor: red., z.k.

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.