Galaxy Cup „O šumperský pohár“

27. října 2021 - 15:24

Reportáž ze soutěže mažoretek

Šumperk - Galasy Cup zdroj foto: sportovní spolek GŠ

V neděli 24. října se tělocvična Gymnázia Šumperk rozezněla hudbou a zaplnila krásnými kostýmy mažoretek, které se účastnily 2. ročníku nepostupové mažoretkové soutěže Galaxy Cup „O šumperský pohár“.

Pořadatelem této soutěže byl stejně, jako před dvěma lety, Taneční a sportovní spolek Galaxie X Šumperk, pod vedením Kateřiny Eve Horké a Moniky Lefantové. Letošní ročník byl nově pod záštitou České mažoretkové a twirlingové federace, jejíž generální manažer Jaromír Vápeník, byl čestným hostem soutěže.

Poslední dva roky nebyly pro pořádání soutěží vůbec jednoduché. I přes nelehkou epidemiologickou situaci se však zúčastnilo celkem osmnáct týmů a 203 soutěžících s věkovou kategorií od 5 do 22 let.

Mezi účastníky byly týmy z Hradce Králové Hodonína, Dubňan, Zábřehu, Litovle, Bohuňovic, Říčan u Brna, Fryštáku, Brna, Jeseníku, Hulína, Hořic a Moravské Třebové.

Soutěžilo se ve 42 kategoriích - velká formace, sólo baton, mini baton, mini pom, twirling, sólo pom, minimix, duo baton. Soutěžící mažoretky se i v letošním roce mohly zúčastnit online hlasování v kategorii MISS mažoretka starší a mladší. Všechny tři umístěné slečny z každé kategorie obdržely krásné korunky a ceny.

Cenu v podobě velkého poháru pro soutěžícího s nejvyšším počtem choreografií si odnesla Adéla Pištěková a Karolína Kovářová z týmu Kelly Dubňany.

Taneční a sportovní spolek Galaxie X získal v soutěži 18 zlatých, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile. Spolek se momentálně dále připravuje na Mistrovství České republiky ČMTF 2021, které se uskuteční dne 30. října v Lounech.

Autor: red., Helena Heckenbergerová, zdroj foto: sportovní spolek GŠ